690 680 960

W Lublinie odbędzie się międzynarodowy turniej bike polo

W najbliższą sobotę i niedzielę, 16-17 czerwca, w Lublinie odbędzie się kolejny turniej w rowerowe polo. Mecze odbywać się będą w godzinach 10-20.

Impreza zostanie zorganizowana na boisku przy Szkole Podstawowej nr 43 przy ul. Śliwińskiego 5. Organizatorzy spodziewają się najlepszych polskich graczy oraz gości z siedmiu innych krajów.
Tym razem na wiosenny turniej przyjadą zawodnicy z Polski, Finlandii, Niemiec, Litwy, Białorusi, Austrii, Ukrainy i Czech.

Jest to już piąty turniej organizowany w Lublinie na multisportowym boisku wybudowanym w ramach pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego. Poprzednio organizowano turnieje międzynarodowe oraz dwa turnieje o tytuł Mistrzów Polski. Boisko jest bardzo podobne do hokejowego; posiada bandy oraz asfaltową nawierzchnię.

Gra polega na tym, żeby jeżdżąc na rowerze strzelić bramki przeciwnikom poprzez uderzenie piłeczki specjalnym kijem do gry. Drużyny są trzyosobowe, w czasie gry nie można dotknąć nogą ziemi, mecz trwa 10 minut lub kończy się po piątej bramce dla jednej z drużyn.

Rowerowe polo to amatorski sport, wszystko co z nim związane organizują sami zawodnicy. By zacząć grać nie trzeba tak naprawdę nic poza rowerem. Każda osoba, która chciałaby spróbować może przyjechać do klubu Bike Polo Lublin, zostanie mu udostępniony odpowiedni kijek do gry i piłka.

Zacząć grać w rowerowe polo można na każdym rowerze, dobry hamulec i lekki bieg mogą ułatwić początki. Z biegiem czasu i wraz z nowymi umiejętnościami można pomyśleć o modyfikacjach w rowerze: by był bardziej zwrotny, lepiej hamował czy też ułatwiał triki.

60

61

(fot. materiały organizatorów)
2018-06-14 19:49:20

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas