690 680 960

Strażacy z powiatu lubartowskiego dostali nowoczesne samochody

W poprzedni piątek strażacy z jednostek w powiecie lubartowskim otrzymali nowe samochody ratowniczo-gaśnicze.

Samochody trafiły do pięciu jednostek, jeden do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie, zaś pozostałe cztery do zrzeszonych w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego jednostek OSP w Abramowie, Ostrówku, Jeziorzanach i Uścimowie. Jednostki te zlokalizowane są w znacznych odległościach od Komendy PSP i wyposażenie ich w najnowocześniejszy sprzęt znacząco wpłynie na poprawę skuteczności działań strażaków.

Są to ciężkie pojazdy ratowniczo-gaśnicze, mają napęd przystosowany do poruszania się w trudnym terenie, kabinę mieszczącą 6 strażaków oraz zbiornik o pojemności 5 tysięcy litrów. Nowe pojazdy zastąpią zużyte i bardzo awaryjne wozy, których do tej pory używano. Będą wykorzystywane nie tylko do gaszenia pożarów, lecz również w ratownictwie drogowym, chemicznym jak i też przy skażeniach ekologicznych.

Pomimo tego że scanie trafiły już do jednostek, w których będą użytkowane, to do pierwszych akcji wyjadą dopiero w maju. Przez ten czas muszą zostać zarejestrowane, a strażacy przejdą szkolenie z ich obsługi. Oficjalne przekazanie pojazdów odbędzie się podczas obchodów Dnia Strażaka.

Pojazdy zakupiono przy znacznym współudziale środków z Unii Europejskiej. Projekt pod nazwą „Poprawa bezpieczeństwa chemiczno-ekologicznego w powiecie lubartowskim” został dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013. Udział środków unijnych wynosi 85% pozostałe 15% stanowią wkład własny podmiotów biorących udział w projekcie. Łączna wartość projektu wynosi: 3 984 250,00 zł.
null
null
null

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…