690 680 960

Nocna nawałnica przeszła nad naszym regionem. Padał grad, wiatr zrywał dachy

Dzisiejszej nocy nad częścią naszego regionu przeszła burza, która wyrządziła sporo strat. Największe z nich zanotowano w powiecie bialskim.

Strażacy z powiatu bialskiego kilkanaście razy interweniowali przy usuwaniu skutków burzy, która przeszła nad powiatem. Silny wiatr zrywał dachy i łamał drzewa, od wyładowań doszło do groźnego pożaru, do tego zanotowano opady gradu. Łącznie w działaniach ratunkowych uczestniczyło kilkudziesięciu strażaków.

W miejscowości Worgule w gminie Leśna Podlaska, około godziny 2:30 piorun uderzył w składowane bele słomy. Sterta, w której znajdowało się około tysiąca bel, momentalnie stanęła w ogniu. W akcji gaśniczej uczestniczyło osiem zastępów straży pożarnej. Ze względu na silne podmuchy wiatru, strażacy musieli również chronić przed przeniesieniem się ognia na pobliskie budynki. Działania strażaków trwały wiele godzin. Wstępne straty oszacowano na ponad 100 tysięcy złotych.

W Rogoźnicy przed godziną 3 wichura zerwała dach na budynku mieszkalnym oraz na garażu oraz uszkodziła przyłącze energetyczne. Uszkodzony został również samochód. Straty zostały wstępnie oszacowane na ok. 50 tys. zł. W Dołhołęce uszkodzony został dach obory, zaś w Łukowisku wiatr zerwał dach na domu jednorodzinnym oraz częściowo na budynku gospodarczym.

Strażacy kilka razy wyjeżdżali też do połamanych konarów oraz zagrożonych przewróceniem drzew.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2015-08-31 18:02:45

6 komentarzy

  1. Szkoda, że w Lublinie nic nie pada.Wściekłe osy kąsają ludzi, ugotowane soki chwastów duszą nawet tych, którzy nie są alergikami, o kurzu unoszącym się w powietrzu nie wspomnę.Tym razem mi nie żal, że lato się kończy, mam go szczerze dość.

  2. kolego nie załamuj rąk, zapowiadają ostrą zimę, aby do wiosny

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej