Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Niepokojące odgłosy i płacz dziecka. W mieszkaniu znajdowała się trójka dzieci pod opieką pijanych rodziców

Trójka dzieci w wieku od 3 do 7 lat trafiła pod opiekę rodziny zastępczej, po tym jak okazało się, że ich rodzice są pijani. Oboje mieli po ponad 1,5 promila. Wkrótce sprawą nietrzeźwych opiekunów zajmie się sąd.

W czwartek policjanci z Zamościa otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwych rodzicach zajmujących się trójką nieletnich dzieci. O wszystkim mundurowi otrzymali informację od sądowej kurator, która na jednym z zamojskich osiedli, w okolicach miejsca zamieszkania tej rodziny, wykonywała czynności służbowe. Zaniepokoiły ją odgłosy dobiegające z mieszkania i płacz dziecka.

Na miejscu interweniował patrol policji. We wskazanym mieszkaniu znajdowała się trójka maluchów, którą opiekowali się nietrzeźwi rodzice w wieku 34 i 37 lat. Badanie przeprowadzone alkomatem wykazało, że oboje mieli po 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Trójka dzieci w wieku od 3 do 7 lat trafiła pod opiekę rodziny zastępczej. O sytuacji został powiadomiony zamojski sąd rodzinny, który przyjrzy się nieodpowiedzialnemu zachowaniu rodziców oraz sposobie sprawowania przez nich opieki nad małoletnimi.

Narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowa jest przestępstwem. W przypadku, gdy na sprawcy ciąży szczególny obowiązek opieki, tego typu czyn zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com)

9 komentarzy

 1. Narażenie obywatela na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowa jest przestępstwem. W przypadku, gdy na obecnie rządząych ciąży szczególny obowiązek opieki, tego typu czyn zagrożony jest karą dymisji.

 2. Znowu Zamość, ja pierd …

 3. Znaczy się trza zrewaloryzować 500 będzie dla opojów na nianię zza Buga do pilnowania dzieci

 4. Brawo pis,brawo pińcet!!!!

 5. Czy dzieci były bite zaniedbane czy pani kurator dostała medal

 6. Dalej czekamy kto da rade przepić te wszystkie plusy

 7. Agata. Kiedyś nie było 500+ ani innych dodatków. Tacy jak Ty nigdy nie zrozumieją, że to było kupowanie waszych głosów.
  Niech dadzą ludziom porządnie zarobić i nikt nie będzie pytał o 500+ itp.
  A nierobom figa z makiem.