Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Poranna kolizja na al. Tysiąclecia. Kierujący skodą był po alkoholu (zdjęcia)

W piątek rano informowaliśmy o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych na skrzyżowaniu ul. Lubartowskiej z al. Tysiąclecia w Lublinie. Jak się okazało, kierowca skody, który zignorował wskazania sygnalizacji świetlnej, wsiadł za kierownicę auta będąc w stanie po użyciu alkoholu.

Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 9 na al. Tysiąclecia w Lublinie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych na skrzyżowaniu z ul. Lubartowską. Na miejscu interweniował patrol policji oraz straż pożarna.

W rejonie zdarzenia znajdowały się dwa uszkodzone pojazdy osobowe – skoda i peugeot. Jak wynika z ustaleń policjantów, mężczyzna kierujący skodą jadąc al. Tysiąclecia od strony ronda przy Zamku, zignorował wskazania sygnalizacji świetlnej i doprowadził do zderzenia z peugeotem, którego kierowca poruszał się ul. Lubartowską od strony centrum. Na szczęście w zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał.

Jak się okazało po pierwszym badaniu alkomatem, kierujący skodą miał w organizmie 0,12 mg/l alkoholu, co daje 0,25 promila. Oznacza to, że mężczyzna wsiadł za kierownicę auta będąc w stanie po użyciu alkoholu. Za spowodowanie kolizji kierujący skodą został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych. Kwestię jazdy po alkoholu oceni sąd.

Co grozi kierowcy za jazdę po użyciu alkoholu?

Precyzuje to art. 87 Kodeksu Wykroczeń: § 1 Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów. Co ważne, wspomniane w przepisach 2500 zł to najniższa możliwa kwota grzywny. Obecnie sąd może orzec karę w wysokości nawet 30 tys. zł.

Stan po użyciu alkoholu występuje wówczas, jeśli stężenie alkoholu we krwi zawiera się między 0,2 i 0,5 promila (bądź od 0,1 do 0,25 mg w 1 dm3 wydychanego powietrza).

Poranna kolizja na al. Tysiąclecia. Kierujący skodą był po alkoholu (zdjęcia)

Poranna kolizja na al. Tysiąclecia. Kierujący skodą był po alkoholu (zdjęcia)

(fot. lublin112.pl)

21 komentarzy

  1. Nigdy więcej taxi tylko bolt.

  2. Tak samo nie jesteś godzien imienia studenta, tak samoś nie godzien bycia Polakiem przez takie teksty!

    • Goń się sałaciarzu w starym tdi.

      • Nigdy nie będziesz sałaciarzem, a wiecznie sługusem zachodnich firm, które proponują miseczkę ryżu i masz się cieszyć. Bolciarzyku jeszcze bronisz niemieckiego kapitału. Szkoda nawet krowy do dojenia dawać dla takich ludzi

      • i zapomnij, że dorobisz się nawet starego TDI na tych pożyczonych taczkach od pośredników hahahahahahaha

Z kraju

Polityka i społeczeństwo