690 680 960

Najpierw pomagał starszej kobiecie w pracach domowych, potem ją okradł

52-latek odpowie za kradzież pieniędzy należących do 80-latki. Mężczyzna wykorzystał chwilową nieuwagę kobiety, której pomagał w pracach domowych. Wkrótce o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W miniony czwartek bialscy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów na terenie gminy Biała Podlaska. Mundurowi ustalili na miejscu, że wewnątrz budynku znajduje się 52-latek bez stałego miejsca zamieszkania.

Z ustaleń mundurowych wynikało, że mężczyzna zamieszkiwał w tym budynku, gdyż pomagał mieszkającej tam 80-latce w pracach domowych. Tego dnia mężczyzna nie mogąc dostać się do budynku siłowo je otwierał, co zwróciło uwagę świadków. W chwili zdarzenia 52-latek był pijany. Badanie wykonane przez funkcjonariuszy wykazało 2,6 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia.

Zgłaszający przekazała, że mężczyzna kilka dni wcześniej ukradł z portfela starszej pani 1000 złotych. Wykorzystał moment, gdy kobieta wyszła do łazienki i zabrał gotówkę. Kiedy kobieta się zorientowała się, że nie ma pieniędzy powiadomiła członków rodziny.

Funkcjonariusze potwierdzili informacje przekazane przez zgłaszającego. Podejrzany o kradzież mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. W rozmowie z funkcjonariuszami oświadczył, że całą gotówkę przeznaczył na alkohol, czego teraz bardzo żałuje.

O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com\ilustracyjne)

11 komentarzy

 1. To podobnie jak PiS. Najpierw „pomagają” 500+, 13 i 14 emeryturą, a później okradają wyższymi podatkami, opłatami i inflacją. Chociaż są gorsi bo zabijają zamykając służbę zdrowia i „lecząc” tylko covid.

  • Nigdy wcześnie nie żyło się ludziom tak dobrze jak za rządów PiS.

   • Zobaczymy jak będziesz pisała za rok, dwa… jak będziemy zbierać owoce tej „dobroci”.

   • mama, daj spokój, z totalnym betonem się nie polemizuje bo nic nie dotrze.

    • Beton to popiera PiS. Nie widzą jak kraj upada, bo dostają pieniążki od PiSu. Ale za chwilę się to skończy. Będzie to bolesna lekcja ekonomii. Wasze dzieci i wnuki zapłacą za waszą głupotę.

  • Eee, inflacją to chyba nie okradają.
   Na inflacji tracą wszyscy po równo, kto ma parę złotych w kieszeni.

 2. A ile to trzeba wychlac alkoholu zeby az 1000(sic) zlotych wydac ? …… czym predzej na odwyk

 3. Peło nie rządzi ale wychowankowie pozostali.

 4. Czy ludzie wszystko kojarzą z partiami politycznymi on może nawet nie wie co to jest PiS czy PO jak wielu jemu podobnych

 5. To jest pies który gryzie rękę która go karmi

 6. Zaraz zaraz, to jednak jakaś rodzina jest.Więc dlaczego pani starsza musiała korzystać z „pomocy” chlora?

Kursy walut

 • USD 3.981zł 0.84%
 • GBP 5.035zł 0.57%
 • EUR 4.3492zł 0.38%
 • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas