Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kraśniccy policjanci spotkali się z seniorami. Tłumaczyli sposoby działania oszustów

Policjanci z terenu powiatu kraśnickiego, przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, zapoczątkowali cykl działań profilaktycznych mających na celu zwiększanie świadomości mieszkańców (szczególnie osób starszych) w zakresie oszustw z użyciem najpopularniejszych metod takich jak na wnuczka, policjanta, akwizytora i innych.

Niestety oszuści cały czas są aktywni i próbują wyłudzać pieniądze od mieszkańców naszego regionu. Kraśniccy policjanci reagują na niepokojące sygnały o takich sytuacjach i wdrażają szeroko zakrojoną akcję mającą na celu powstrzymanie przestępczych działań.

Mundurowi doradzają seniorom, jak zachować się w przypadku otrzymania niepokojącego telefonu od oszusta, wizyty podejrzanego akwizytora, czy też wręczania do podpisu umów na różne media oraz zachęcali do daleko idącej ostrożności przy pokazach różnego sprzętu.

W trakcie spotkania z mieszkańcami Kraśnika padało wiele pytań od słuchaczy, seniorzy dzielili się swoimi obawami i przemyśleniami, a mundurowi rzeczowo starali się odpowiedzieć na wszystkie pytani i rozwiewać wątpliwości, co spotkało się z aprobatą i szczerymi podziękowaniami. Policjanci zaprezentowali film profilaktycznego, a także wręczali ulotki. Policjanci kontynuują spotkania i starają się dotrzeć do jak najszerszej liczby mieszkańców.

Mundurowi przestrzegają przed oszustami, nie dajmy się nabrać na zmyślone historie, a niepokojące sygnały zgłaszajmy na policję.

(fot. Policja Kraśnik)

10 komentarzy

  1. w artykule nic nie wspomniano o oszustwach metodą na tadzia z torunia

  2. Szkoda waszego wysiłku

    Następnie po takim spotkaniu, taki senior odbiera tel od ” oficera z CBŚ” i postępuje zgodnie z jego instrukcjami .Po czym zgłasza na policję że został oszukany

  3. Spokojna Twoja ,Tadzio z Torunia wysyła im już gotowe druczki do wpłaty z wpisana kwotą….jak bym nie zobaczył na własne oczy to bym nie uwierzył

  4. a wyłudzanie kasy przez czarną watykańską sektę w imię zbawienia i życia wiecznego???

  5. widziałem ptaka cień

    w krasniku wysterczy komórę nosić owinietą folią i zaden mes nie dojdzie, żadna woltajika.

  6. Starców objętych pomocą społeczną uświadamiali policmajstry. A z czego kto ich będzie okradał?

Z kraju