Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nadchodzi silny mróz. Nawet poniżej -20 stopni

Zima zawitała do nas na dobre. Po kilku dniach opadów pogoda ustabilizowała się i od dzisiaj czeka nas silny mróz. Miejscami nawet poniżej -20 stopni.

Pogoda ustabilizowała się w środę, kiedy mroźne powietrze ogarnęło swym zasięgiem cały kraj. Nad Lubelszczyzną pojawiły się pierwsze promienie słońca i czyste niebo. To znak, że nadchodzą mroźne dni. Czwartek wszędzie przyniósł niskie temperatury. Najzimniej było w Suwałkach gdzie zanotowano -19.9 °C a najcieplej we Wrocławiu gdzie dzięki zachmurzeniu temperatura spadła tylko do -5 °C.

W ciągu dnia zrobiło się nieznacznie cieplej a termometry wskazywały od -15 °C na północnym wschodzie do -4 °C na południowym zachodzie. W wielu regionach Polski występowało zachmurzenie małe lub było zupełnie bezchmurnie, jedynie na południu przez cały dzień utrzymywało się zachmurzenie duże lub całkowite, tam też miejscami występowały słabe opady śniegu. Wieczorem i w nocy temperatura zacznie szybko spadać. Najzimniej będzie na północnym wschodzie, gdzie termometry lokalnie wskazywać będą poniżej -20 °C. Z powodu braku zachmurzenia, dużego mrozu możemy spodziewać się także w centrum i na północy. Natomiast w Polsce południowej ze względu na sporą ilość chmur nie powinno być zimniej niż -10 °C, wyjątkiem morzy być Podhale.

Nad naszym regionem przewidywane są temperatury, w dzień od -10 do -14 stopni natomiast w nocy przy gruncie nawet -18 a miejscami -20 stopni. Ciśnienie atmosferyczne będzie się kształtować na poziomie 1028 hPa. Im bliżej weekendu zachmurzenie będzie rosło a w sobotę przewidywane są opady śniegu. Nadal jednak będzie mroźnie. Wiatr będzie wiał z prędkością maksymalną do 15km/h.

W piątek na południu naszego kraju zachmurzenie będzie duże lub całkowite, miejscami występować będą słabe opady śniegu. W pozostałych regionach Polski zachmurzenie na ogół będzie małe lub umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie od -13 °C na Podlasiu do -4 °C na południu. W nocy z piątku na sobotę nadal na północnym wschodzie naszego kraju spodziewamy się spadków temperatury minimalnej poniżej -20 °C. W sobotę zachmurzenie będzie się zwiększać a na południowym wschodzie mogą wystąpić silniejsze opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od -13 °C na Podlasiu do -7 °C na Dolnym Śląsku. W kolejnych dniach temperatura zacznie powoli wzrastać a wielu miejscach pojawią się opady śniegu.

2014-01-23 18:48:46
(fot. lublin112.pl, oprac. dzięki współpracy z serwisem www.lowcyburz.pl)

3 komentarze

  1. Już nie pierwszy raz na Pawła tj. 25 Stycznia sypnie mrozem albo śniegiem , przynajmniej tradycji stało się zadość i w tym roku

  2. Pomiędzy Świdnikiem a Lublinem o godz. 23.00 było -20 stopni o godz 2.00 było -21stopni. Niezłe wyniki

Z kraju