Uwaga ślisko na drogach

Pomimo ustąpienia opadów marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem, na drogach nadal jest ślisko. Apelujemy o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Od kilku dni na drogach województwa panują trudne warunki do jazdy. Co prawda jeździmy wolniej i nie dochodzi do poważniejszych wypadków ale nadal sporo jest kolizji. Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze sprawia, że prowadzący pojazdy nie są w stanie bezpiecznie ich zatrzymać. Powoduje to kolizje i inne nietypowe sytuacje drogowe.

Dzisiaj po godzinie 7 na al. Witosa, na wysokości wiaduktu kolejowego, kierujący ciężarową scanią wpadł w poślizg a jego pojazd stanął w poprzek drogi. Całe szczęście, że w pobliżu nie było innych użytkowników drogi. Zdarzenie to mogło mieć przykre skutki. Po kilkudziesięciu minutach, dzięki pomocy kierowcy auta ciężarowego wyciągnięto zakopaną w śniegu ciężarówkę. W ciągu chwili utworzył się korek sięgający za stację Orlen.

Z kolei około godziny 8 na drodze krajowej nr 17, w Fajsławicach, kierowca peugeota nie wyhamował swojego auta i wpadł z impetem w metalowe barierki. Na szczęście ucierpiało tylko auto.

Do wielu kolizji spowodowanych śliską nawierzchnią dochodzi również w Lublinie. W dużej ilości są to najechania spowodowane niedostosowaniem prędkości do warunków panujących na drodze.

W regionie trudne warunki panują na większości dróg wojewódzkich i lokalnych. Ubita warstwa śniegu i lodu pokrywa miejscami całe odcinki dróg. Miejscami, wydawać mogłoby się, że czarna i sucha nawierzchnia pokryta jest cienką warstwą lodu. Wystarczy chwila nieuwagi aby zjechać na pobocze lub do rowu.

Apelujemy o bezpieczną jazdę oraz dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

2014-01-23 18:27:18
(fot. lublin112.pl)

Jeden komentarz

  1. Potwierdzam w 100% trzeba uważać bo pułapki są wszędzie , dzisiaj za Biłgorajem w stronę Tarnogrodu wydawało się że jest czarny asfalt ale nic bardziej mylnego to istne lodowisko , ale to już nie pierwszy i nie ostatni raz w powiecie Biłgorajskim tak jest chyba to już norma

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności