Ostrzelał autobus MPK. Na szczęście bez pasażerów

W czwartek nieznany sprawca strzelał do jednego z lubelskich autobusów. Zniszczona została szyba i drzwi.

W czwartek około godziny 18 nieznany sprawca strzelał do autobusu lubelskiego MPK. Pojazd linii nr 29 wyjechał z ulicy Kruczkowskiego i jechał na Czechów. Przez pierwszych kilka przystanków w środku nie było nikogo, dopiero na ulicy Kunickiego wsiedli pierwsi pasażerowie. Chwile później do kierowcy przyszedł jeden z nich i poinformował go, że w pojeździe jest uszkodzona jedna z szyb.

Gdy ten zatrzymał się na przystanku, okazało się, że szyba jest przestrzelona. Na miejsce przyjechał nadzór ruchu MPK oraz policja. Jak podejrzewa kierowca autobusu, do zdarzenia musiało dojść w pierwszych minutach jazdy, najprawdopodobniej przy ulicy Kruczkowskiego.

Siła strzału była bardzo duża, boczna szyba została przestrzelona na wylot a pocisk, najprawdopodobniej śrut, uderzył jeszcze w metalową ramę drzwi, powodując w niej spore zagłębienie. Śledztwo w tej sprawie prowadzą lubelscy policjanci, zwłaszcza że w przypadku gdyby siedział tam pasażer, strzał mógłby zagrozić jego zdrowiu a nawet życiu.

Ostatni taki przypadek był w Lublinie pod koniec maja 2009 roku. Wtedy to 19-latek ostrzelał dwa autobusy MPK przejeżdżające ul. Kunickiego. W pierwszym z pojazdów zniszczył trzy szyby a za chwile zaczął strzelać do drugiego autobusu, gdzie uszkodził dwie kolejne. Policjanci szybko ustalili i zatrzymali sprawcę. Wyjaśniał on, że zrobił to pod wpływem oglądanych wcześniej filmów sensacyjnych.

null
null

(fot. lublin112)
2014-01-23 19:22:41

Zobacz również

12 komentarzy

 1. @Pau_Kami: Bez przesady. Ostatnie kilka dni spowodowało, że warunki na drodze są jakie są. Autobusy też stoją w korkach, magicznie nie teleportują się z przystanku na przystanek. Akurat MPK w lublinie nie mam osobiście nic wielkiego do zarzucenia. Autobusy w większości są nowe, czyste i w miarę trzymają się rozkładu.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku