690 680 960

Na granicy Lublina i gminy Głusk otwarto zmodernizowane drogi (zdjęcia)

Przecięciem wstęgi oficjalnie oddane zostały do użytkowania dwie wyremontowane w ostatnim czasie drogi w gminie Głusk. Obie znajdują się tuż przy granicy z miastem.

W piątek na skrzyżowaniu ul. Głuskiej i Strojnowskiego, czyli na granicy Lublina i gminy Głusk, miało miejsce uroczyste otwarcie przebudowanych dróg Wólka Abramowicka – Dominów oraz ul. Głuska – Dominów pętla nawrotowa. W wydarzeniu, oprócz władz gminy, wzięli udział przedstawiciele powiatu i województwa.

Na 500 metrowym odcinku od ul. Głuskiej do pętli nawrotowej w Dominowie wykonana została nowa nawierzchnia z betonu asfaltowego, przebudowano skrzyżowania z innymi drogami, zjazdy na posesje oraz zatoki autobusowe. Do tego powstał system odwodnienia jezdni, a pobocza wzmocniono kruszywem. Podobne prace objęły też drugi odcinek, na którym dodatkowo wykonano też chodniki i przejścia dla pieszych.

Jak wyjaśniał wójt gminy Głusk, Jacek Anasiewicz, jest to bardzo ważny odcinek, na którym panuje duży ruch pojazdów. Dodatkowo porusza się nim komunikacja miejska. Inwestycje zostały zrealizowane przy dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całkowita wartość przebudowanej drogi powiatowej Wólka Abramowicka – Dominów wyniosła 915 tys. zł, zaś odcinka od ul. Głuskiej do pętli 6,4 mln zł.

(fot. UW)

76 komentarzy

 1. Co za hamownia!!!
  Brak szacunku i pokory!!!

  • Masz rację – tak się ładować na cudzą imprezę i to jeszcze w przebraniu i z kropidłem… Czysta „hamownia”!

 2. Większość opublikowanych tu komentarzy sięgnęło dna i nijak się ma do regulaminu, na który powołuje się Redakcja – zwłaszcza do punktu 5. A Redakcja, zobowiązująca się do moderowania i blokowania łamiących regulamin, co na to? Usunęła stąd chyba ze trzy tylko komentarze – w tym mój, który był odpowiedzią (na pewno niełamiącą regulaminu) na niezwiązane z tematem dyrdymały jakiegoś nieszczęśliwego i sfrustrowanego Felka. Czynicie z tego forum chlew, twierdząc obłudnie, że to w imię tolerancji, postępu, szacunku dla prawa… Z uporem godnym lepszej sprawy promujecie bez wstydu (pytanie, co obecnie znaczy to słowo i jaki jest teraz jego zakres znaczeniowy) chamstwo, nienawiść, głupie prostactwo, podłość. Mieszacie z błotem ludzi, o których, jak ktoś już wspomniał, nic nie wiecie, nie znacie ich i ich zasług w powstaniu tej drogi. Przeszkadza wam ksiądz, bo to teraz na topie dołożyć „czarnemu”, dokopać – bo przecież nie możecie być w tyle „postępu, cywilizacji, tolerancji” – prawda? Żal mi was, bo jesteście bardzo biedni. Nie macie światu nic do zaoferowania – poza swym chamstwem, pustą duszą, nienawiścią. Ktoś musi wam to powiedzieć – mimo wizji hejtu, którym zastąpiliście ludzki język i obyczaje.

  • 100% prawdy i racji , dno sięgnęło jeszcze głębiej , czyli drugiego dna…..

  • a co ma wiara (stąd wizyta księdza) do budowy dróg ?
   wyjaśnij proszę ten związek…

   • A co wspólnego ma wasz hejt z tym, czego tak ponoć bronicie – z tolerancją zwłaszcza? I w czym tobie osobiście przeszkadza obecność księdza? Ma prawo, jak i inni poruszać się w przestrzeni publicznej. Tu został zaproszony, był gościem. W czym problem? Świat jest tak wielki, że wystarczy w nim miejsca dla wszystkich – także dla księdza. Codziennie spotykam ludzi, których zachowania, sposobu bycia, poglądów lub wyglądu nie akceptuję. Ale nie rzucam w nich kamieniem, nie poniżam, nie domagam się usunięcia ich. I nie trzeba koniecznie metrykalnej wiary, by być po prostu człowiekiem i zachowywać się jak człowiek. Znam paru zdeklarowanych ateistów, którzy szanują moją wiarę, akceptują obecność księdza i nie kamienują chrześcijan. A wy? Kim wy jesteście? Jak nazwać was – ujadających bez końca? I w czym wiara przeszkadza budowie dróg?

 3. To ja tylko tak klasycznie zapytam, przy okazji tamtych okolic, jak tam Zorza, drodzy urzędnicy?

 4. Katolíku 👍👍👍
  Co się dzieje dzisiaj z tymi ludźmi?
  Kiedyś, powojenne pokolenie było inne.
  Ludzi łączyła więź przyjaźni, troski o drugiego, odnosili się do siebie z szacunkiem i empatią.
  Teraz jest inaczej.
  Czy naprawdę tylko wojna jest w stanie przypomnieć ludziom że są ludźmi i że żyją wśród ludzi!?
  Kiedyś tak nie było.

  • Zorza to już Lublin a tu inne władze, które z obrzeżnymi ulicami nic nie robią …

 5. Żenada …wielka mi rzecz kilkaset metrów drogi .Faktycznie jest co „otwierać ” A panowie w sutannach jakby mieli trochę rozumu to odmawiali by udziału w takich „uroczystosciach ,bo chluby im to na pewno nie przynosi w wśród wiekszosci ludzi budzi niesmak i zażenowanie

 6. Na kij ten czarodziej tam?

  • I tak nie zrozumiesz. Nie na twoją to głowę.

   • To prosimy o wyjaśnienie. Jaki jest sens uczestniczenia w takich ceremoniach przedstawicieli KK.

    • Odpowiedź na twoje pytanie padła już wyżej. Tłumaczenie nic nie da – nie zrozumiesz. Nie jest ci to dane.

     • Czyli brak jest logicznego uzasadnienia?

      • Czego ty oczekujesz od tego człowieka. Logicznego uzasadnienia? Nie dyskutuje z idiotą bo cię sprowadzi do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem. Poza tym dyskusja opiera się na argumentach i uzasadnieniach a spójrz jeszcze raz na jego komentarze 😉 nie jest nam dane niestety

       • No tak, masz rację :).

       • A jeśli to „ciemnogród” ma rację? A co, jeśli to wszystko prawda? Jesteś pewny, że tylko twoje „szkiełko i oko” jest źródłem ostatecznej prawdy? Może jakiś dowód – konkretny, bez wyzwisk? Bo jak dotąd to niewiele masz do powiedzenia – poza wyzwiskiem i pustymi frazesami. Nie bądź pewny swej pewności, bo to ty możesz okazać się idiotą. I co wtedy?

 7. Fanatycy religijni publikujący posty na tym forum zapominają, że Polska jest krajem świeckim (jeszcze) i jako kraj swiecki powinna być neutralna światopoglądowo. Mnie np. razi bezczelne panoszenie się kleru katolickiego i wciskanie w każdy skrawek przestrzeni publicznej.

 8. Jaki ciemnogród, ja pierdziele. Pewne pokolenie musi chyba wymrzeć żeby się coś zmieniło w tym kraju z gówna i dykty. Wstyd na cały kraj. Z resztą Lubelskie słynie z katopatologii i ciemnogrodu. Klechę to trzeba było pogonić stamtąd na kołach tak samo jak tych wieśniaków. Jak już chcą się szczycić,że 500m drogi zrobili to powinien to inżynier budowy otwierać. W cywilizowanym kraju zrobiliby dziesiątki kilometrów i nie trzeba by było żadnych szopek robić.

Kursy walut

 • USD 4.33zł -0.5%
 • GBP 5.3242zł -0.23%
 • EUR 4.6816zł -0.09%
 • CHF 4.7205zł -0.62%

Polub nas