Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Mateusz Morawiecki reaguje na słowa Donalda Tuska. „Drodzy rolnicy, nie dajcie się!”

Premier Donald Tusk w czwartek zapowiedział, że wprowadzone na listę infrastruktury krytycznej zostaną przejścia graniczne z Ukrainą. Na te słowa zareagował Mateusz Morawiecki i wskazał, że ta decyzja oznacza siłową blokadę protestu rolników.

– Wpisanie przejścia granicznego z Ukrainą na listę infrastruktury krytycznej oznacza w praktyce siłową blokadę protestu rolników. Tusk po raz kolejny chce rozwiązać problem poprzez eskalację napięcia. Drodzy rolnicy, nie dajcie się! – zaapelował do rolników były premier Mateusz Morawiecki.

Słowa byłego premiera są reakcją na dzisiejszą informację szefa rządu o wprowadzeniu na listę infrastruktury krytycznej przejść granicznych z Ukrainą.

– Dla zapewnienia 100% gwarancji, że pomoc wojskowa – sprzęt, amunicja, pomoc humanitarna, medyczna, będą docierały bez żadnych opóźnień na stronę ukraińską, będziemy wprowadzali na listę infrastruktury krytycznej przejścia graniczne z Ukrainą i wskazane odcinki dróg i torów kolejowych. To jest kwestia najbliższych godzin – przekazał Donald Tusk.

Premier zaznaczył, że obecnie ważą się losy Ukrainy, a także losy naszego kraju.

– W tych dniach, w tych tygodniach ważą się losy Ukrainy. Nie muszę nikogo przekonywać, że ważą się również nasze losy. Każdy atak w przestrzeni publicznej, wsparcie narracji putinowskiej, jest zdradą stanu. My nie będziemy tego tolerowali w żaden sposób – mówił dziś Tusk.

PRZECZYTAJ

Donald Tusk: „Będziemy wprowadzali na listę infrastruktury krytycznej przejścia graniczne z Ukrainą” (wideo)

96 komentarzy

  1. Mateusz bycie Ruskim wyssał z pały swojego ojca. Wszytko co robi PiS jest na rękę ruskim. Przez osiem lat rolnicy byli w śpiączce i nagle się obudzili.

  2. Ten który przez swoje zaniedbania ma najwięcej na sumieniu teraz będzie rolnikom udzielał dobrych rad.

  3. Jak zwykle to samo od lat. Kłamstwa, obłuda i odwracanie ogonem… Dodaj Pinokio jeszcze, że wasz wódz, to wysoki, szczupły, przystojny facet, którego interesują kobiety i planuje dwoje dzieci… Przy okazji, przeczytajcie w necie Mąż Jarosława Kaczyńskiego oraz śledztwo Buś…

Dodaj komentarz

Z kraju