Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Ma dwa dożywotnie sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Kolejny raz stanie przed sądem

Miał ponad promil alkoholu w organizmie i wpadł w trakcie policyjnej kontroli. 47-latek wsiadł za kierownicę audi posiadają również dwa aktywne dożywotnie sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Wkrótce ponownie stanie przed sądem.

Funkcjonariusze opolskiej drogówki w miejscowości Dobre zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem osobowym marki Audi. Jak się okazało w trakcie kontroli siedzący za kierownicą 47-latek był nietrzeźwy.

– Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że miał w organizmie ponad promil alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się również, że posiada dwa aktywne dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych i nie posiada uprawnień do kierowania. 47-latek z gminy Wilków niebawem usłyszy zarzuty. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem – informuje aspirant Katarzyna Bigos z opolskiej Policji.

Ostrzejsze kary dla pijanych kierowców

W związku z nowelizacją kodeksu karnego z dniem 1 października b.r. nowe przepisy zaostrzyły kary m.in. dla pijanych kierowców. Dzięki zmianom, wobec recydywistów nie będzie można orzec kar o charakterze wolnościowym – będzie im grozić wyłącznie kara pozbawienia wolności. Dotychczas niektórzy kierowcy próbowali tłumaczyć się, że wypili alkohol po wypadku. Takie zachowania nie będą bezkarne. Nowe regulacje przewidują również identyczne sankcje dla prowadzącego pojazd, który pił alkohol po wypadku, a przed zbadaniem przez policję.

21 komentarzy

  1. Do pierdla z nim jest w Opolu Lubelskim akurat

  2. Sorry, kolejny raz słyszy się o karze w postaci któregoś z kolei zakazu prowadzenia pojazdów. Niedawno pisaliście o kimś, kto miał ich chyba 6 i wpadł na jeździe po %%. Ten oto dzisiejszy antybohater ma dwa DOŻYWOTNIE! A co on, dwa życia ma czy co? jeden zakaz na życie doczesne a drugi na kolejne wcielenie?? Teraz być może dostanie trzecią „dożywotkę” i tylko pytanie PO CO???!!! to czysty idiotyzm! Takiego typa za drugim razem powinno się ukarać inaczej, dotkliwiej a nie zakazem i jakąś tam pewnie grzywną, którą gość ma głęboko. Do ciupy i niech siedzi. Społeczeństwo utrzymuje w pierdlach różne „płotki”, drobnych kombinatorów czy przypadkowych głupków, więc takiego wielokrotnego pijusa zza kierownicy tym bardziej można „utrzymywać” – przynajmniej jakiś pożytek z tego będzie.

    • Sąd nie będzie miał litości – da mu trzeci dożywotni zakaz. Chłop się już nie podniesie po tym ciosie. A tak na poważnie, to jest kabaret. Doskonale wiadomo, że moczymorda dopóki ma czym, to pojedzie. Więc albo zamknąć menela, albo konfiskata pojazdu. Proste.

  3. Amputacja kończyn górnych rozwiązałaby problem z tym osobnikiem

  4. Marka pojazdu całkowicie przypadkowa.

  5. Wysoki sont da mu trzeci 😉 może akurat w międzyczasie pijusek zabije na pasach dzieciaka sędziego??

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo