Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Uwierzyła we włamanie na jej konto w banku. Straciła 70 tys. złotych

41-letnia mieszkanka powiatu lubelskiego padła ofiarą oszustwa. Kobieta uwierzyła, że ktoś może włamać się na jej konto bankowe. Następnie przekazała swoje pieniądze na „rachunek techniczny”. Łącznie straciła 70 tys. złotych.

Do policjantów z komisariatu w Niemcach zgłosiła się 41-letnia mieszkanka powiatu lubelskiego z informacją, że padła ofiarą oszustwa i straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych.

– Z zawiadomienia, jakie złożyła, wynikało, że zadzwoniła do niej osoba podająca się za przedstawiciela banku. Oszust powiedział, że ktoś może włamać się na jej konto. Dlatego została poproszona o działanie wyprzedzające. Pokrzywdzona miała przekazać swoje oszczędności na rachunek techniczny. Łącznie straciła 70 tysięcy złotych – informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Gdy 41-latka zorientowała się, że ma do czynienia z przestępcami, zgłosiła się do komisariatu. Obecnie policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców tego przestępstwa.

– Apelujemy o szczególną ostrożność przy dokonywaniu jakichkolwiek operacji internetowych. Oszuści cały czas udoskonalają metody swojej działalności i wykorzystują każdą okazję, aby wyłudzić oszczędności! Ostatnio coraz częściej obserwujemy próby wyłudzenia pieniędzy poprzez podszywanie się za pracownika banku – dodaje nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

11 komentarzy

 1. Dziadek ze Slamsowa ®

  Miała to straciła 70 tys. złotych, do mnie nie zadzwonią, doskonale wiedzą, że na koncie mam tylko debet.

  • Zadzwonią – nie martw się. Nie ważne czy masz kasę, ważne byś im uwierzył, zaufał.
   Mają trzy główne scenariusze:
   – dla tych którzy mają kasę na koncie – po prostu okradają
   – dla tych bez kasy na koncie, ale ze zdolnością kredytową – wezmą na ofiarę kredyt, podniosą limit na karcie kredytowej i zrobią z niej przelew itp – czyli też finalnie okradną, ale zostawią z długiem do spłacenia
   – dla tych bez kasy i zdolności – wykorzystają konto jako słupa: do przelewów od innych okradanych, a potem np wypłaty BLIKiem. I taka ofiara może odpowiadać za współudział, bo kasa od okradzionego trafiła na jej konto – dużo wyjaśniania z prokuraturą, a niekiedy i sądami.

 2. Zamiast najpierw wyprzedzić zamiary oszustów , to po fakcie .

 3. Napiszcie gdzie pracuje żeby omijać chyba że wieśniaczka to mała szkodliwość

 4. Że nabierają się osoby po 80-tce ale w tym wieku? To już niech odda wodzowi z Torunia albo odda na składki do partii ***.

 5. Ciemny lud pisowski nie bierze wzoru z prezesa co nawet konta nie posiada

 6. brawooo prowincja po raz kolejny , cdn ….

 7. Znowu zagrożone oszczędności i przelew na rachunek techniczny?????

Dodaj komentarz