Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lubycza Królewska: Miał na posesji głowę kozła z rogami. Zastawiał w lesie wnyki

Za kłusownictwo odpowie 50-latek z gminy Lubycza Królewska. Policjanci znaleźli na posesji mężczyzny głowę kozła z rogami oraz oprawioną tuszę.

Kryminalni z Tomaszowa Lubelskiego pod koniec minionego tygodnia weszli na posesję 50-letniego mieszkańca gminy Lubycza Królewska. Tam mundurowi podczas przeszukania natrafili na głowę kozła z rogami oraz oprawioną ze skóry tuszę.

– Mężczyzna przyznał się do kłusowania i pokazał dwa miejsca w których założył wnyki. Na miejscu w lesie podczas oględzin ujawniono resztę tuszy. Kłusownik usłyszał zarzut za posiadanie bezprawnie pozyskanej tuszy oraz trofeów zwierząt łownych – informuje mł.asp. Agnieszka Gromek z tomaszowskiej Policji.

Posiadanie, wytwarzanie czy wprowadzanie do obrotu narzędzi i urządzeń przeznaczonych do kłusownictwa jest przestępstwem podlegającym grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

– Wchodzenie w posiadanie zwierzyny za pomocą wnyków, dołów, trucizn, samostrzałów czy też broni i amunicji innej niż myśliwska – stanowi przestępstwo podlegające karze do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje mł.asp. Agnieszka Gromek.

2016-04-04 18:55:21
(fot. Policja Tomaszów Lubelski)

Jeden komentarz

  1. kozioł powiadasz…