690 680 960

Lublinianie są zdyscyplinowani, należą im się słowa uznania

Policjanci chwalą zachowanie Lublinian, którzy wzięli sobie do serca wprowadzone obostrzenia i pomimo sprzyjającej aury pozostają w domach. Mundurowi cały czas patrolują miejsca rekreacyjne i atrakcyjne turystycznie.

Policjanci z lubelskiego garnizonu cały czas prowadzą wzmożone patrole ulic oraz kontrolują miejsca rekreacji i atrakcyjne turystycznie. W działania zaangażowano również drony, które skutecznie pomagają monitorować sytuację w mieście. Mundurowi apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. Jak informują policjanci, większość osób stosuje się do wprowadzonych obostrzeń w przemieszczaniu.

– Mieszkańcy miasta wykazują się zdyscyplinowaniem i unikają miejsc, gdzie mogliby być potencjalnie narażeni na kontakt z większą grupą osób. Za taką postawę należą się słowa uznania. Szczególnie w tym trudnym dla wszystkich czasie – informuje kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Zdarzają się niestety sytuacje, że niektóre osoby narażają na ryzyko siebie i innych. Wszyscy ci, którzy nie stosują się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią, muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi swoich zachowań. Takie przypadki były w sobotę incydentalne.

(fot. lublin112.pl)

44 komentarze

 1. Proponuję tez odwiedzać po zmroku place zabaw lub osiedlowe ławeczki te z daleka od latarni. …..

 2. Zwłaszcza w dąbrowie i nad zalewem. Rowery, tłum ludzi i ani jednego oznakowanego.

 3. Cieszę się, że ulica Węglinek wysuwa się na prowadzenie. Może w końcu policja sprawdzi ten „deptak” i trasę „offroad”. Przy okazji proszę spacerowiczów o poszanowanie pól, na których cały czas uprawiane są zboża i nie traktowanie ich jako wybiegów dla psów czy też placów zabaw dla dzieci a kierowców o spojrzenie w tylne lusterka (jaki piękny kurz a w nim caaaałe rodziny !!! – ale jestem super kierowca), Szanujmy się nawzajem. Pozdrawiam.

 4. w tych pięknych okoliczności przyrody ....

  Wszyscy „lublinianie” przenieśli się poza Lublin. Gdyby policja pojechała trochę dalej na wioski to by zobaczyła zlot młodzieży na parkingach itd.

 5. Szkoda tylko ze w Bełżycach nie ma patrolów,Policja jest w Bełżycach a jest tak jak by jej nie było siedzą w radiowozach w krzakach ukryte albo na petro a patrole mają gdzieś.tako mamy Policje w Bełżycach.

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas