Lublinianie są zdyscyplinowani, należą im się słowa uznania

Policjanci chwalą zachowanie Lublinian, którzy wzięli sobie do serca wprowadzone obostrzenia i pomimo sprzyjającej aury pozostają w domach. Mundurowi cały czas patrolują miejsca rekreacyjne i atrakcyjne turystycznie.

Policjanci z lubelskiego garnizonu cały czas prowadzą wzmożone patrole ulic oraz kontrolują miejsca rekreacji i atrakcyjne turystycznie. W działania zaangażowano również drony, które skutecznie pomagają monitorować sytuację w mieście. Mundurowi apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. Jak informują policjanci, większość osób stosuje się do wprowadzonych obostrzeń w przemieszczaniu.

– Mieszkańcy miasta wykazują się zdyscyplinowaniem i unikają miejsc, gdzie mogliby być potencjalnie narażeni na kontakt z większą grupą osób. Za taką postawę należą się słowa uznania. Szczególnie w tym trudnym dla wszystkich czasie – informuje kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Zdarzają się niestety sytuacje, że niektóre osoby narażają na ryzyko siebie i innych. Wszyscy ci, którzy nie stosują się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią, muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi swoich zachowań. Takie przypadki były w sobotę incydentalne.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

44 komentarze

 1. I co z tego skoro w lubelskim już jest 99 przypadków zarażenia ….to jest dopiero początek

  • ojej, ojej, wytypowałaś już potencjalnych dawców twojego zakażenia?

  • Poczekaj,wspaniali turyści emigranci z LotDoDomu pozachorowywują i się uspokoi. Pod warunkiem że nie roznieśli tego świństwa po rodzinie i kumplach.

  • Pod Lidlami po 60 samochodów, całe rodziny, a dzisiaj na tamie nad Zalewem na oko z 20 osób. Na rowerowce rower co kilkadziesiat metrow. Tylko mijałem te miejsca autem, żeby nie było… Znajomi co pracują w marketach budowlanych mówią, że przejść się nie da… Wczoraj pod blokiem tłumy z dziećmi. Raczej muszą się mijać przy jednym chodniku.

 2. Bo wszyscy leżą naje…. ni.

  • aaaaaaaaahahahhahah ale „żem” się obśmiał… Ktoś kto siedzi w domu i to czyta może i uwierzy… pod warunkiem że nie wyjrzy przez okno…
   Nawet po zdjęciu radiowozu.. musieli pojechać aż gdzieś na jakieś zad..pie z wyrobiskiem piasku… żeby stwierdzić że: „tak tam zdyscyplinowanych obwateli nie stwerdzono”…. aaaahhhhhhhhhahahahahah

   • i dobrze… Brawo dla policji, że dobrze gra rolę w tym teatrzyku grozy… i nie popada w paranoję..1
    Wczoraj komendant główny wydał oświadczenie: „przejażdżka motocyklowa jak spacer… polecam”… !!!

 3. Tak zdyscyplinowani z której strony haha. Bo ich w domu niema wczoraj jak szarańcza jechała nad jeziora

  • Zgadzam się…Mieszkam w miejscowości na pojezierzu…sznur samochodów jadących na jeziora…LU…LSW…LUB… 🙁

 4. A np u nas pod Tomaszowem, jest takie miejsce zwane Hollwood, trochę na uboczu, ale z dobrym dojazdem. Wczoraj w dzień przyjechało kilka osób, a po zmroku już kilkanaście, efekt widać po ilości zostawionych śmieci. Miejsce znane doskonale policji, (były zgłoszenia indywidualne i przez władze gminy), tylko co z tego, ludzie jak przyjeżdżali wcześniej, tak nadal przyjeżdżają, a patrol pojawia się raz na kilka tygodni i to w środku dnia gdy oczywiście nikogo tam jeszcze nie ma.

 5. To niech sprawdzą jeszcze ogródki działkowe. Pełne ludzi ogniska grille itp.

 6. Niech policja zajrzy dziś po południu w okolice ul. Węglinek i na nowy zachodni dworzec pkp, to wtedy zobaczą jak ludzie są zdyscyplinowani i jak watahami szwendają się w tych miejscach😕

  • Ja mam wrażenie, że w tej chwili to ul. Węglinek kręci się więcej ludzi niż jak było jeszcze „normalnie”.

  • a jak zachowują odstęp od siebie? I nie spacerują RAZEM w więcej niż 2 osoby to o co ten dym?

  • Potwierdzam, po 15 dalej tłumy, rodziny z dziećmi na rowerkach, pełno ludzi z psami, wszyscy radoścnie idą wąskim przejściem od ulicy Węglinek w stronę Dworca Zachodniego. Jakoś patroli Policji brak:(

 7. herr dr. ernst zorner, miałby dzisiaj w lublinie raj.

 8. Pozdrawiam milicjantów śpiących w suce nad ZZ.

 9. Za tydzień dwa zaczną się wycieczki po cmentarzach. Co tam jakiś wirus i że na święta nie będzie tradycyjnego ochlejstwa w szerokim gronie – nagrobki mus wypucować 😃😃😃

 10. no i gitara , oby tak dalej 🙂

 11. nie zesrajta sie od tego crowirusa papier jest i tak umierają stare dzidki a sraczka jak nie weim poza tym bodnar stwierdził zę te zakazy są niekonstytucyjne a ja do roboty jadę jutro tak jak codzień wali mnie to

  • Czyli ciebie nie interesuje higiena i czy kogoś zarazisz a dzięki temu zarażeniu i tobie ktoś pożegna się z życiem?
   Znasz takie słowo jak ODPOWIEDZIALNOŚĆ? Radziłbym zacząć myśleć nie tylko o końcu swojego nosa😠

   • a znasz takie słowo jak zapitalanie na zus jak nie znasz to radze poznać, tobie i tak nie zaszkodzi bo siedzisz jak mysz pod miotłą obstawiony papierem toaletowym po same drzwi

 12. Bo mieszczuchowi w klapkach i białych porteczkach nie przemówisz. Gryl, pifeczko musi być.

 13. Patologia lubelska jest niezdyscyplinowana ul.Konopnicka,Narutowicza,graniczna popijawy non stop,a dzieci bez opieki .

 14. To nie zdyscyplinowani lublinianie, tylko Ukraińcy wyjechali do siebie na Ukrainę.

 15. Ile kościołów skontrolowano ?
  Dla kolegi pytam

 16. Wiejska ludność pierwsza wystartowała z wirusem, tego się nie da ukryć!

 17. BrudasyLubelskie

  Witam serdecznie autora tego artykułu.
  A jednocześnie zapraszam nad jeziora w pojeziezu Łeczynsko Włodawskim to wtedy się nie miło zdziwisz. Mają niezwłoczne potrzeby wymienione w rozporządzeniu ministra pojawić się akurat na własnej działce 30 km od Lublina i to do tego w niedzielę. Mało tego za nic mają sobie obostrzenia dotyczące małych sklepów, zwiedzając je po drodze nad jeziorko. Po 5 ,6 osób to jest mało. Najlepsi są ci którzy pozwiedzaja nic nie kupią i wyjdą jak nigdy nic. Pozdrawiam serdecznie chamstwo itp z Lublina i okolic.
  Ps. Dziękuję za śmieci, wiecie gdzie….. w waszym stałym miejscu.

  • Temat jak widać dotyczy Lublinian ;).
   Jeżeli widzi Pan/Pani taką sytuację, może warto sięgnąć po telefon i o niej powiadomić odpowiednie służby.

 18. No nie wiem czy tak jest do końca bo jak włączyć kamery Lublin to pełno ludzi szwenda się po alejkach i chodnikach ,w rozporządzeniu pisze we dwie osoby maks, najlepiej pojedynczo zaś rodzinnie maksymalnie pięć osób na przykład mama tata dzieci ale w realu chodzą grupkami w dużym skupisku.

 19. A ja zapraszam na kontrolę na ścieżkę rowerową przy Nałkowskich. Wczoraj było tyle ludzi ze policjanci nazbierali by na pewno na nie jedna dniówkę.

 20. W Lublinie może i przestrzegają. Wystarczy wybrać się do okolicznych lasów żeby zobaczyć sporo ludzi spacerujących. Nagle sobie wszyscy o lesie przypomnieli.

 21. Proponuję tez odwiedzać po zmroku place zabaw lub osiedlowe ławeczki te z daleka od latarni. …..

 22. Zwłaszcza w dąbrowie i nad zalewem. Rowery, tłum ludzi i ani jednego oznakowanego.

 23. Cieszę się, że ulica Węglinek wysuwa się na prowadzenie. Może w końcu policja sprawdzi ten „deptak” i trasę „offroad”. Przy okazji proszę spacerowiczów o poszanowanie pól, na których cały czas uprawiane są zboża i nie traktowanie ich jako wybiegów dla psów czy też placów zabaw dla dzieci a kierowców o spojrzenie w tylne lusterka (jaki piękny kurz a w nim caaaałe rodziny !!! – ale jestem super kierowca), Szanujmy się nawzajem. Pozdrawiam.

 24. w tych pięknych okoliczności przyrody ....

  Wszyscy „lublinianie” przenieśli się poza Lublin. Gdyby policja pojechała trochę dalej na wioski to by zobaczyła zlot młodzieży na parkingach itd.

 25. Szkoda tylko ze w Bełżycach nie ma patrolów,Policja jest w Bełżycach a jest tak jak by jej nie było siedzą w radiowozach w krzakach ukryte albo na petro a patrole mają gdzieś.tako mamy Policje w Bełżycach.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7585zł -0.34%
  • GBP 4.8811zł -0.13%
  • EUR 4.4574zł 0.13%
  • CHF 4.1378zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki