Wyrok za złamanie zasad kwarantanny

W sądzie w Janowie Lubelskim zapadł wyrok w sprawie złamania zasad kwarantanny. Mężczyzna, którego dotyczy sprawa został ukarany grzywną.

W zeszłym tygodniu na terenie gminy Janów Lubelski jeden z mężczyzn, który ma wprowadzoną procedurę kwarantanny, był kontrolowanych przez policjantów. Jak się okazało, znajdował się on poza miejscem zamieszkania.

Policjanci sporządzili notatkę, a sprawa trafiła do sądu z wnioskiem o ukaranie. W Sądzie Rejonowym w Janowie Lubelskim zapadł wyrok w tej sprawie.

23-letni mężczyzna został ukarany grzywną. Wyrok nie jest prawomocny.

(fot. pixabay.com)

47 komentarzy

 1. Zabójca i tylko grzywna?

  • Bujna masz wyobraznie

   • Za to ty w ogóle tej wyobraźni nie posiadasz. Potencjalny zabójca i tak należałoby go traktować.

    • Jeśli już tak histeryzujesz i o wyobraźnię idzie to powiedz nam co jest większym zagrożeniem czy taki człowiek siedzący z rodziną (która może wszędzie chodzić…) czy to że pojechał sobie gdzieś w odosobnienie np na wieś, do lasu czy na pole…? Oczywiście nie jest to podane ale jeśli polazł do sklepu to zmienia postać rzeczy ale jeśli nie miał kontaktu z innymi ludźmi (pojechał samochodem) to chyba spalenie go na stosie to przesada…?
     Ludzie łatwo coś ostatnio osądzają i wydają wyroki nie znając sytuacji…
     Na stos!!!

     • Typowa polska mentalność, naginanie przepisów pod własne potrzeby. Jest kwarantanna, jest zakaz opuszczania miejsca kwarantanny i co tu polemizować, czy mają każdego szukać po polach lasach itd???

  • A ile tej grzywny? Tylko 5 tysi czy lepiej?

 2. takie artykuły lepiej by działały na wyobraźnię, gdyby jeszcze była podana kwota tej grzywny

 3. ile tam zarobił ?

 4. Droga redakcjo a czy możemy prosić również o podanie wysokości tej grzywny zwłaszcza jeśli jest wysoka bo jeśli smieszna czego się obawiam to możemy sobie darować.

 5. Zapraszam w sobote do Kraśnika Fabr pod sklep KRAM, zobaczycie ile szczylostwa sie pcha do sklepu

 6. Nie dostał żadnej kary bo nie można za to karać grzywną. Nie ma stanu wyjątkowego ani stanu klęski żywiołowej. Bujda na kółkach, każdy papuga to potwierdzi. To że każdy kto powinien spędza czas na kwarantannie to tylko i wyłącznie, jak do tej pory, jego dobra wola,co oczywiście jest oznaką dojrzałości społeczeństwa.

  • Śmieszny jesteś

   • A mógłbyś rozwinąć co masz na myśli? Czy jesteś z tych co łykają wszystko co powiedzą w TV, nieważne jakiej?

  • No wlasnie. Skoro nie jest wprowdzony STAN WYJĄTKOWY to czy są podstawy prawne aby wystawiać mandaty itp? Czy są anulowane przez Sądy?

   • Nie ma!!! O ile to prawda z tym wyrokiem to byle papuga, odwołanie i pozamiatane!
    Chyba że ta „grzywna” to 100 pln to z napiwkiem wpłacić i się nie szarpać!!!

 7. Dzięki nie przyjadę wolę żyć i zostać w domu

 8. Batorz miejscowość w pow. Janów Lubelski .
  Sprawdźcie co tam się dzieje…
  5 osób w kościele? …wolne żarty- 30, 40 realne liczby, mało tego dziś ma być procesja, ludzie zgromadzeni w 4 miejscach w trakcie tejże procesji …Sprawdźcie to !!!

 9. Demokracja to jest najgorszy z możliwych ustrojów. Musimy liczyć się z jednostkami które nie liczą się z nami, współdecydują o naszym wspólnym losie ludzie niedouczeni, nieodpowiedzialni, ignoranci… Zamordyzm zwłaszcza w takich okolicznościach byłby chyba jedynym rozsądnym wyjściem w celu ochrony dobra wspólnego bo jak widać nasza demokracja nie idzie w parze z odpowiedzialnością choć powinna, albo po prostu w dużym procencie nie dorośliśmy do niej.

  • Masz rację. Demokracja to najgorszy ustrój. Ale wszystkie inne są jeszcze gorsze. To wszystko zależy od ludzi. A tych w naszym społeczeństwie jest coraz mniej. Zobacz co robią katolicy i masz odpowiedź. Pozdrawiam.

   • no niestety masz racje, dlatego inne kraje wprowadziły stan wyjątkowy…a u nas go nie będzie dopóki jaruś nie zachoruje…a pewnie nigdzie nie złapie…bo w sejmie siedział tak, ze w promieniu paru metrów nikogo nie było…
    dziwny kraj o wszystkim decyduje człowiek, który za nic nie odpowiada…

  • coś ci się ***?!!! Taki histeryk jak ty chciałby innych pozamykać w piwnicach… bo sam s..a w gacie…!!! A to to totalitaryzm czyli decydowania za innych co dla nich dobre..!!! To ci się marzy ale cos ściemniasz o wadach demokracji!!!
   Demokracja? Proszę bardzo:
   boisz się, to siedź w domu, żarcie zamawiaj w necie, dezynfekuje wszystko ale nie mów innym jak mają postępować..!! Dotarło…?

 10. ...................

  Brakuje mi w tej informacji najważniejszej informacji ,jakiej wysokosci grzywną został ukarany ? Bez tej informacji to efekt prewencyjny i odstraszjacy dla jemu podobnych łamiacych kwarantannę ,jest żaden

 11. Sąd nie podal wysokosci grzywny ,bo pewnie pozostali łamiący zasady kwarantanny ,uśmiali by się do rozpuku

 12. Grzywna 5 stawek po 10 zł każda

 13. Redakcja milczy. Huk w tytule a później woda…

 14. Jakaś dziwna ta nieprawomocna grzywna,pomimo,że sąd zawiesił działalność.

 15. szkoda tylko ze sad w Janowie to pierwsze miejsce gdzie wykryto wirusa i jest zamknięty do odwołania a wszystkie sprawy przeniesione do Zamościa wiec jak oni wydali wyrok w zamkniętym sądzie

  • Jakbyś był mądry, to byś sobie sprawdził czy sąd działa, na stronie jest napisane, ale po co sprawdzać, lepiej głupoty pier….

   • Czyli co? JUZ KWARANTANNA PRACOWNIKOW Janowskiego sądu odwołana?

    • Poczytaj Sobie na stronie sądu, jak Cię to interesuje, jest dostępna informacja na temat pracy sądu,oficjalnie,a nie przez jakieś,gdzieś usłyszałem.

 16. Fątaś młodszy

  I pomyśleć, że to podobnież dobry Bóg jako, że jak niektórzy utrzymują, jest stwórcą wszystkiego to i koronawirusa wynalazł, (no, może z drobną pomocą Chińczyków).

 17. 23 latek dawno jest przygotowany do egzekucji grzywny. Oprócz srajtfona i 30 letniej beemki zapewne nie ma nic.
  A więc odsiadka, czyli my za niego zapłacimy.

 18. Jak do Zamościa to raczej już się prawdy nie dowiemy

 19. A ja nie zapłaci grzywny ,to pewnie odsiadka ? jak alimenciarze ? No i gitara ,podatnicy zapłacą .I to jest sprawiedliwość i państwo prawa .

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7585zł -0.34%
  • GBP 4.8811zł -0.13%
  • EUR 4.4574zł 0.13%
  • CHF 4.1378zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki