690 680 960

Kolejna ofiara na drogach regionu. Zmarła kobieta potrącona przez busa

Dwie osoby zginęły w ostatnich godzinach na drogach naszego regionu. Oboje to piesi. Ofiary nie miały na sobie elementów odblaskowych.

Do kolejnego, tragicznego w skutkach wypadku, doszło w środę wieczorem w miejscowości Rogoźniczka w powiecie bialskim. Na drodze krajowej nr 2 Międzyrzec Podlaski – Biała Podlaska, kobieta została potrącona przez pojazd typu bus. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, piesza przechodziła przez jezdnię. Zdarzenie miało miejsce w miejscu nieoświetlonym, 69-letnia kobieta nie miała na sobie żadnych elementów odblaskowych. W wyniku potrącenia, w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala.

Lekarzom nie udało się uratować jej życia. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2017-11-08 21:47:27

34 komentarze

  1. jestem kierowcą i często widzę jak poruszają się piesi , mniejsza o nich bo oni samochodom krzywdy nie wyrządzają to samochody im a kierowcy , jak to kierowcy jedzie jeden z drugim jedno oko świeci drugiemu w oczy a czasem cyklop jednooki niem a czasu zmienić żarówki. Wiadomo że w terenie zabudowanym i nie tylko gdy mamy ograniczoną widoczność ,należy zmniejszyć prędkość czyli dostosować do warunków , za to jak w trenie zabudowanym jadę 40-50 to mi jeden z drugim światłami miga bo za wolno a pieszy nie frunie i czasem brakuje mu dosłownie kilku kroków by zejść z ulicy i tam ginie. Nie znam faktów ale i najeżdżajcie tak na pieszych . Spróbujcie ich zrozumieć nie mają pod maską iluś tam koni i nie zerwą asfaltu przed samochodem . Fakt miałem ciężką sytuację , wieczór teren zabudowany teoretycznie oświetlony ,ale po zmianie czasu latarnie się jeszcze nie świeciły ,dziewczyny ubrane w ciemne kurtki i nagle weszły na przejście , ale jechałem powoli czyli 40 i nie było problemu

    • „za to jak w trenie zabudowanym jadę 40-50 to mi jeden z drugim światłami miga bo za wolno” – a jak pedzio Ciebie podrywa, to też się na to godzisz?

  2. Współczuję kierowcy… Przez […] będzie miał teraz traumę.

  3. ktoś napisał, że „ewidentna wina starszej pani”. Ja tego nie wiem. Wiem natomiast, że biegły weźmie pod uwagę prędkość, stan samochodu, reakcję kierowcy i stwierdzi, czy gdyby kierowca jechał prawidłowo doszło by do śmierci pieszego. Kierowce czeka teraz bardzo dużo tłumaczenia i wszystko jest w porządku dopóki coś się nie stanie.

Kursy walut

  • USD 4.4787zł 0.84%
  • GBP 5.4534zł -0.04%
  • EUR 4.6995zł 0.21%
  • CHF 4.7472zł -0.15%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ