Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Joanna Mucha: „Chcemy, żeby dzieci ukraińskie mogły w polskiej szkole uczyć się języka ukraińskiego”

Posłanka Joanna Mucha w jednym z wywiadów w tym tygodniu powiedziała, że ministerstwo edukacji chce, aby ukraińskie dzieci uczyły się w polskiej szkole języka ukraińskiego. Na te słowa zareagował poseł Przemysław Czarnek komentując, że nowe ministerstwo edukacji będzie zatrudniać więcej nauczycieli ukraińskich w szkołach kosztem deficytu w budżecie.

109 komentarzy

 1. Oszalała baba może jeszcze nasze dzieci mają się uczyć ukraińskiego dość tego

 2. wewengosz lublin

  Kretynka Mucha Pozbyła się własnych dzieci a będzie inne uczyć

 3. Że to pustogłowie łazi po tej swietej ziemi.

 4. Ciekawe po jakim towarze tak odleciała?

 5. Informacja dnia. To jest ważniejsze niz budowa CPK. Ale wiadomo stop wszystkiemu. Stop CPK, mpk, pck, cpn, ipn…

 6. tu jest Polska !!! chcecie mieć „zielone ludziki”?

 7. Tym razem „pani ministra” Mucha bardzo przesadziła. Żaden inny kraj nie uczy na swój koszt dzieci cudzoziemców w ich własnym języku. Chyba że pani Mucha uzgodniła z Ukrainą że Ukraińcy w pełni pokryją koszty edukacji.

 8. Pani Mucha zapomniała kim jest i kogo reprezentuje, jest od tego aby zadbała o jak najlepsze samopoczucie i wiedzę naszych dzieci a nie obcych. Tu jest Polska jak się nie podoba to nikt na siłę ich nie trzyma. Na ukrainie jest zabronione nauka czy obsługa w urzędach w innym języku niż ukraiński. Nasuwa się pytanie w jakim interesie to robi i kogo reprezentuje bo na pewno nie interesy Polaków. Może mnie ominęło ale czy Pani Mucha jakoś uczciła pamięć lub wspomniała o 80 rocznicy rzezi w Hucie Pieniackiej na polskich obywatelach zamordowanych przez ukraińców wraz z żołnierzami ss?

 9. Czy Polacy np. w Ameryce w szkole uczą się Polskiego? Czy jadąc za chlebem do Niemiec w szkole uczą Polskiego? Czy w Anglii uczą Polskiego? – bez przesady, jeśli chcą uczyć się własnego języka niech najpierw wrócą do swojego kraju.

 10. ToJestMojaMowaNienawiści

  Lista intelektualistek – prawdziwych gwiazd polskiej polityki rośnie 😉
  Żukowska
  Scheuring-Wielgus
  Jachira
  dołącza Mucha….

Dodaj komentarz