Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zabrał mu kluczyki do auta i zadzwonił po policję. Kierujący oplem miał ponad 2 promile

Dzięki reakcji świadka udało się zatrzymać pijanego mężczyznę kierującego oplem. 26-latek już niebawem za swoje zachowanie odpowie przed Sądem. Grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy przekazał policjantom naoczny świadek wczoraj w nocy. Aby uniemożliwić pijanemu mężczyźnie dalszą jazdę autem, zabrał 26-latkowi kluczyki i poinformował policjantów o zdarzeniu.

– Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że obywatel Ukrainy ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W związku z powyższym został zatrzymany w lubartowskiej jednostce. 26-latek, gdy wytrzeźwiał przyznał się do kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i dobrowolnie poddał się karze. Na pochwałę zasługuję postawa świadka, który widząc nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy, zareagował – informuje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka z lubartowskiej Policji.

Policjanci apelują o rozsądek! Jeżeli pijesz, nigdy nie wsiadaj ,za kierownicę. Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania i wysoka grzywna.

3 komentarze

  1. Brawo dla Polaka. Dziękuję

  2. Złombol zarekwirowany?

  3. Redakcja mogła by napisać jaka fura trafi na licytację.

Dodaj komentarz

Z kraju