690 680 960

Jest umowa na budowę kolejnego odcinka S19. Trasa ma być gotowa za trzy lata (zdjęcia)

Podpisana dzisiaj umowa jest już drugą na realizację drogi ekspresowej S19 od Lublina do granicy z Mazowszem. Budowa pierwszego odcinka, między Lublinem a Lubartowem ruszy w tym roku.

W środę, tuż przy skrzyżowaniu dróg krajowych nr 2 i 19 w Międzyrzecu Podlaskim odbyło się podpisanie umowy na budowę kolejnego odcinka szlaku Via Carpatia. Chodzi o blisko 14 km trasy ekspresowej S19 od początku obecnej obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego do granicy z województwem mazowieckim. W zakres zadań wchodzi również zaprojektowanie drogi. Inwestycję wartą 391,5 mln zł zrealizuje firma Strabag.

W pierwszej kolejności zadaniem wykonawcy będzie opracowanie dokumentacji niezbędnej do złożenia wniosku o wydanie przez Wojewodę Lubelskiego decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Ma na to czas do końca roku. Następnie będą mogły ruszyć właściwe prace budowlane.

W ramach budowy drogi szybkiego ruchu powstanie sześć obiektów inżynierskich, w tym przejście dla dużych zwierząt i wiadukt nad linią kolejową. ZDo tego dochodzą dwa Miejsca Obsługi Podróżnych: Halasy i Tuliłów, oraz drogi dojazdowe i lokalne. Przebudowana zostanie także obecna obwodnica Międzyrzeca Podlaskiego, w tym łącznice obu węzłów. Zakończenie budowy planowane jest w drugiej połowie 2025 r.

– Obecnie na terenie Polski w fazie realizacji jest ponad 260 km szlaku Via Carpatia. Kolejne 100 km jest na etapie przetargu, a blisko 130 km na etapie prac przygotowawczych. Z nieco ponad 200 km kierowcy już mogą korzystać – powiedział Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Podpisana dzisiaj umowa jest już drugą na realizację drogi ekspresowej S19 od Lublina do granicy z Mazowszem. Budowa pierwszego odcinka, między Lublinem a Lubartowem ruszy w tym roku.

(fot. LUW)

4 komentarze

  1. Znów Strabag? Czemu dajemy zarabiać przybyszom ze wschodu a nie rodzimym przedsiębiorcom?

  2. Wiadomo który odcinek ma być w tym roku budowany na trasie Lublin-Lubartów?

  3. King Of Diamond

    Róbcie tą drogę jak najszybciej, bo bym do Konona i Majora pojechał, a potem do Suwałk do Meksyka.

  4. Za 3 lata będzie tu Ukraina

Kursy walut

  • USD 4.3742zł 1.7%
  • GBP 5.3417zł 0.85%
  • EUR 4.6911zł 0.2%
  • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas