690 680 960

Duża awaria energetyczna w Lublinie. Kilkanaście ulic bez zasilania AKTUALIZACJA

Na terenie Lublina doszło do dużej awarii sieci energetycznej. Obecnie budynki przy kilkunastu ulicach w mieście pozbawione są zasilania.

W środę po południu w Lublinie doszło do dużej awarii sieci energetycznej. Przerwy w dostawie prądu mogą potrwać do godziny 18.

Zasilania nie ma w budynkach przy al. Długosza, ulic Głowackiego, Czechowskiej, Kiepury, Poniatowskiego, Junoszy, Popiełuszki, Ćwiklińskiej, Ogródkowej, Przy Stawie, Skautów, Snopkowskiej, Leszczyńskiego, Sowy i Rogowskiego.

Wiadomo już, że bez zasilania jest dziewięć stacji, z których prąd dostarczany jest bezpośrednio do odbiorców końcowych. Na razie trwa lokalizowanie miejsca, w którym doszło do awarii. Wstępnie ustalono, że są to okolice Ogrodu Saskiego.

Jak zapewnia Karol Łukasik z PGE Dystrybucja, pracownicy spółki od razu po ustaleniu miejsca awarii przystąpią do jej usuwania. Nic nie wskazuje na ro, aby usterka była poważna, więc prąd powinien wrócić do odbiorców w ciągu najbliższej godziny.

Mieszkańcy dzwoniący na telefon alarmowy PGE 991 usłyszą stosowny komunikat o wyłączaniu zasilania ze szczegółową informacją dotyczącą numerów budynków, gdzie obecnie nie ma prądu.

AKTUALIZACJA 17:05
Jak zapewniają przedstawiciele spółki PGE Dystrybucja, awaria została już usunięta.

(fot. pixbay.com)

11 komentarzy

 1. A co sie stało sie?

 2. Nie zapłacili.

 3. Czyli gdy zadzwonią, usłyszą, że nie ma prądu…

  • Tak, dokładnie, dopiero wtedy będą o tym wiedzieć… Bareja powinien jeszcze trochę pożyć, miałby teraz takie scenariusze, że głowa mała.

 4. Unia Europejska wprowadziła nowe przepisy ekologiczne. W ramach ochrony środowiska, codziennie będą teraz tak prąd wyłączać.

 5. Dz9adek ze "slamsowa"

  Nie chcę się tu chwalić, ale od 3 lat mam „prunt”, „światło” i „jelepstryke z paneli fotowoltaicznych, jak na moje potrzeby całkowicie wystarcza.
  Polecam.

  • Masz instalację off-grid? Bo przy on-grid jak nie ma prądu to panele nie pomogą… a takich instalacji to pewnie jest 99,9%.

 6. Dobrze że przy stawie zasilanie wróciło, dziewczyny nie muszą pracować po ciemku.

 7. to na pewno wina żuka , tak uważa 33 % respondentów

 8. Awaria czy oszczędności?

Kursy walut

 • USD 3.985zł -0.15%
 • GBP 5.0509zł -0.09%
 • EUR 4.3337zł -0.36%
 • CHF 4.5678zł 0.02%

Polub nas