Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jest akt oskarżenia wobec kierowcy, który znieważył strażnika miejskiego

Straż Miejska w Świdniku poinformowała o wpłynięciu pisma z Prokuratury Rejonowej w Świdniku o skierowaniu aktu oskarżenia wobec kierowcy pojazdu osobowego, który znieważył strażnika miejskiego. Chodzi o sprawę interwencji, którą jakiś czas temu podjęli strażnicy miejscu ze Świdnika wobec kierowcy mercedesa zaparkowanego na miejscu dla osób niepełnosprawnych.

Sprawa dotyczy wydarzeń z lutego tego roku i interwencji podjętej przez strażników miejskich ze Świdnika wobec mężczyzny kierującego mercedesem, który zaparkował przy ul. Racławickiej w Świdniku na miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych.

Zdarzenie miało miejsce 16 lutego tego roku około godz. 9.00. Przy placówce medycznej zaparkował kierowca osobowego mercedesa. Przejeżdżający patrol podjął interwencję wobec kierującego. Okazało się, że kierowca znajdował się w zaparkowanym samochodzie. Nie posiadał jednak karty parkingowej.

– Według relacji patrolu na zadane pytania o uprawnienia do parkowania w tym miejscu zareagował agresywnie używając słów wulgarnych. Groził także strażnikowi, że „inaczej go załatwi”. Jednocześnie odmówił udzielenia informacji o swoich danych personalnych. Do udzielenia pomocy został wezwany patrol policji. W pewnym momencie z placówki medycznej wybiegła kobieta, która również używała słów nieprzyzwoitych wobec interweniujących strażników. Po przybyciu policjantów kierowca nadal zachowywał się wulgarnie. Po wyjściu z samochodu nazwał strażnika „śmieciem” i „cwelem” – tak opisywali całe zajście w lutym strażnicy.

Po wylegitymowaniu na mężczyznę został nałożony mandat w wysokości 800 złotych i 6 punktów karnych. W trakcie prowadzonych czynności kierowca wykrzyczał, że nie przyjmuje żadnego mandatu. Został pouczony o skierowaniu wniosku do sądu, po czym odjechał z miejsca, do którego nie miał uprawnień do parkowania.

– Bezpośrednio po przeprowadzonej interwencji i sporządzeniu stosownej dokumentacji interweniujący strażnik złożył zawiadomienie w KPP w Świdniku o znieważeniu go jako funkcjonariusza publicznego wykonywującego obowiązki służbowe – wyjaśnia Straż Miejska ze Świdnika.

Wczoraj strażnicy poinformowali, że do Straży Miejskiej w Świdniku wpłynęło pismo z Prokuratury Rejonowej w Świdniku o skierowaniu aktu oskarżenia wobec kierowcy mercedesa.

– W nawiązaniu do „głośnej” interwencji z lutego br. dotyczącej nieuprawnionego parkowania w miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych przy ul. Racławickiej w Świdniku informuję, że wczoraj wpłynęło do nas pismo z Prokuratury Rejonowej w Świdniku o skierowaniu aktu oskarżenia do sądu wobec Roberta C. kierowcy samochodu marki Mercedes tj. przestępstwa z art. 226 §1 KK – znieważenie funkcjonariusza publicznego. Wiadomość tę przekazujemy z uwagi duże zainteresowanie tą sprawą w mediach społecznościowych – poinformował Janusz Wójtowicz Komendant Straży Miejskiej w Świdniku.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

18 komentarzy

  1. Mnie też nijaki [***] [***] chciał mi dać mk ale odmówiłem i sąd prawomocnie mnie uniewinnił,dlatego jestem teraz zobowiązany przez sąd aby przeciwko niemu złożyć do pr zawiadomienie o popełnienie p-stwa bo świadomie i umyślnie wraz z policjantką chciał mnie ukarać doprowadzając mnie w ten sposób do niekorzystnego rozporządzenia moim mieniem.A teraz się bój bo sprawa a sądzie o duże odszkodowanie.

  2. Obrazić strażnika to jak zgwałcić prostytutkę, jak jeden mawiał?

Z kraju