Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelscy terytorialsi szkolą nauczycieli (zdjęcia)

13-14 kwietnia br. żołnierze 2 Lubelskiej Brygady OT przeprowadzili pierwsze szkolenie doskonalące dla nauczycieli przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa. Wzięło w nim udział 45 pedagogów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego województwa lubelskiego.

Wspólnie z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli lubelscy terytorialsi rozpoczęli cykl szkoleń objętych patronatem Kuratorium Oświaty w Lublinie. Są to szkolenia prowadzone przez instruktorów 2 Lubelskiej Brygady OT dla nauczycieli przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa szkół podstawowych i ponadpodstawowych z naszego regionu.

Celem szkoleń jest uzupełnienie wiedzy i umiejętności nauczycieli w zakresie wprowadzonych zmian w podstawie programowej przedmiotu, polegających na wzbogaceniu treści nauczania o kwestie związane z obronnością państwa, nabyciem umiejętności strzeleckich czy podstawami ratownictwa taktycznego.

Zasady udzielania pierwszej pomocy na polu walki, cyberbezpieczeństwo w wymiarze wojskowym czy praktyczne posługiwanie się bronią to tylko niektóre zagadnienia, które zostały zrealizowane podczas wykładów i warsztatów. W pierwszym z serii zaplanowanych szkoleń, uczestniczyło 45 pedagogów, którzy podczas zajęć praktycznych mieli okazję nauczyć się, m.in. zakładania stazy taktycznej, prawidłowego przyjmowania postaw strzeleckich, częściowego rozkładania i składania broni oraz zasad strzelania z karabinka. Zdobyte umiejętności mogli sprawdzić na wojskowym trenażerze wykonując strzelania.

– Szkolenie przeprowadzone w przyjaznej atmosferze przez doskonale przygotowanych instruktorów 2 Lubelskiej Brygady OT. Niewątpliwą wartością dodaną było poczucie atmosfery prawdziwego wojska – tak podsumował dwudniowe zajęcia, uczestnik szkolenia Pan Jacek Misiuk Wicedyrektor LSCDN

Program szkolenia doskonalącego dla nauczycieli przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa został opracowany we współpracy nauczycieli konsultantów, doradców metodycznych LSCDN oraz specjalistów pionu szkolenia 2 Lubelskiej Brygady OT. Szkolenia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród lubelskich pedagogów. Najbliższe terminy szkoleń to 11.05 oraz 16.06.2023 r.

Lubelscy terytorialsi szkolą nauczycieli (zdjęcia)

Lubelscy terytorialsi szkolą nauczycieli (zdjęcia)

Lubelscy terytorialsi szkolą nauczycieli (zdjęcia)

Lubelscy terytorialsi szkolą nauczycieli (zdjęcia)

Lubelscy terytorialsi szkolą nauczycieli (zdjęcia)

(fot. LBOT)

11 komentarzy

 1. A tam,takie szkolenie.Na poligon łobuzów!

 2. po 14 dniach swojego szkolenia podstawowego niech się sami doszkolą

 3. No i fajnie, niech nauczyciele chociaż kilka godzin praktycznie przećwiczą to czego później uczą w szkole. Teoria z książki nigdy nie jest wystarczająca.

 4. Sami niech się szkołą co mogą nauczyć w razie jakiegoś zagrożenia to będą umykać z tego przedszkola

  • Ciekawe, Pajacu, gdzie Ty bedziesz uciekał!
   Bo w gębie mocny jesteś, a to z reguły nie przekłada się na odwagę i tężyznę… Powodzenia!

 5. Były Pracownik Etatowy

  Szkolenie czysto teoretyczne jak to dla nauczycieli. Wszystko na symulatorach. Nawet prochu nie wąchali. Elita głęboko zacofana w tym LSCDNie. Zadufany nauczycielski beton postkomunistyczny i przechowalnia politycznych spadochroniarzy.

 6. O, a zabija się tak. Prawda że łatwo?

 7. Jak kraj długi i szeroki wszędzie szkołą i szykują do wojaczki. Już powstała aplikacja, szukaj schronu. Wojsko zaprasza na weekendowe szkolenia, a w lecie dwutygodniowe szkolenia po których będzie przysięga wojskowa. Politycy plują jadem nienawiści na wszystkie strony coraz bardziej wciągając nasz kraj w wojenkę. Wstyd i hańba!!!

  • Jak powiedział doradca Pana Tuska, nijaki mateusz m. (vel. pinokio) cyt. ,,najlepszym sposobem zawsze była wojna zmienia perspektywę w pięć minut”. Więc mają plan na wypadek jak przegrają wybory. Zresztą nie bez powodu jego żona zawczasu sprzedała ziemię pod Wrocławiem (tą okazyjnie kupioną od księdza).

 8. Dziadek ze Slamsowa

  Lubelscy terytorialsi szkolą nauczycieli przeciw 5 artykułowi katolickiego kodeksu karnego (dla owieczek znany jako Dekalog), zakazującego zabijania.

Z kraju