Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Jeden samochód, dwóch pijanych kierowców. Pierwszy wpadł wieczorem, drugi w nocy

Dwukrotnie w ciągu kilku godzin przypadkowe osoby ujęły pijanych kierowców. Obaj poruszali się tym samym samochodem.

W minioną sobotę około godziny 19 w miejscowości Lejno nad jeziorem Zagłębocze postronne osoby zauważyły poruszającą się wężykiem hondę. Mając uzasadnione podejrzenie, iż siedzący za kierownicą mężczyzna może być nietrzeźwy, zabrali mu kluczyki od auta i powiadomili o wszystkim policję.

Przybyli na miejsce policjanci poddali 21 – latka badaniu alkomatem. Okazało się, że mieszkańcy mieli rację. Urządzenie wykazało, że kierowca miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Tuż po północy policjanci otrzymali podobne zgłoszenie. Jak się okazało, zatrzymana została ta sama honda, co kilka godzin wcześnie. Tym razem za kierownicą siedział 19 – latek, znajomy zatrzymanego wieczorem 21-latka. Kierowca miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Obaj mężczyźni stracili już uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo odpowiedzą przez sądem. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

(fot, lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2018-08-30 22:42:06

21 komentarzy

 1. I tak sady nic im nie zrobia – grzywna 5 000 zl, 2 lata zakazu i do domu.Nic dziwnego ze gowniarze sobie jezdza po kielichu.

  • I dlatego auto powinno być skonfiskowane, przynajmniej do czasu aż „pan kirofca” udowodni, że może je znowu prowadzić. Czyli de facto do odzyskania prawa jazdy oraz po uzyskaniu pozytywnej opinii z ośrodka leczenia uzależnień. Oczywiście musiałby zapłacić za parking, zanim je odbierze. Można by dodać przy odbiorze jeszcze kaucję w wysokości rocznych dochodów takiego delikwenta, a jeśli ich nie ma to w wysokości rocznej minimalnej pensji przewidzianej przez ustawę. Kaucja przepada w przypadku recydywy, a jeśli delikwent sprawuje się dobrze przez minimum 3 lata, można by mu ją oddać.
   A jeżeli właścicielem auta jest inna osoba, powinna dostać karę za udostępnienie pojazdu osobie nie uprawnionej, w wysokości co najmniej trzy miesięcznej najniższej ustawowo przewidzianej pensji brutto. Ewentualnie można by było wziąć pod uwagę trzy miesięczne wynagrodzenia takiego właściciela. Oczywiście odbiór auta nie wcześniej niż po zakończeniu procesu pojanego kierowcy i po zapłaceniu parkingu.
   A i nie ma, że
   kolega/żona/mąż/kochanka/ksiądz proboszcz* pojedzie dalej. Fura na lawetę i na parking.

   Argumenty typu, że kogoś nie stać bo coś tam, proszę sobie darować. Jak kogoś stać na samochód, to i stać na jego utrzymanie. Nie ważne czy to 30-to letni golf, czy roczny burakowóz bimmera.A jak nie, to rowerek albo komunikacja publiczna.

   *niepotrzebne skreślić.

   • Prosta sprawa. Wydmucha jeden promil, na dołek i po wytrzeźwieniu automatyczne umieszczenie w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień na trzy miesiące. Jeśli nie podda się pelnej terapii, powinien trafić do pierdla, na taki sam okres bez zaliczenia czasu pobytu w ośrodku. Jeśli byl zatrudniony na umowę, przysługuje mu zwolnienie lekarskie a pracodawca nie moze zwolnić. Duża szansa wyjścia na ludzi. Większość ma gdzieś zakazy a grzywien nie placi, bo nie ma z czego. Może izolacja od środowiska, które na takie zachowania przyzwala i wstyd odniesie jakiś skutek.

    • Ja tam jestem za takim sposobem karania: US wylicza 40% dochodu, jak nie ma dochodu to 100% wartości auta, jak auto tanie i wartość pojazdu nie przekroczy minimalnej kary – to 12000zł. Oczywiście konfiskata auta na poczet kary i zakaz prowadzenia pojazdów na okres 12mc. Plus 1000zł nagrody dla osoby która zatrzymała alkoszofera. Wiezienia są przepełnione przez alimenciarzy + posiadaczy zielska i na odbycie kary przestępcy muszą czekać, a za pobyt takiego bałwana jeszcze trzeba dopłacać.

 2. Gnoi trzeba wsadzać do więzienia na min 1m-c AUTOMATYCZNIE powyżej 0,5 promila BO olewają przepisy, nas, policję. Bawią się na całego a pozostali boją się o wlasne zycie i zdrowie na drodze i wcale nie jest im do smiechu.

  • Zaraz moczymordy krzyk podniosą, że u szkopa czy angola limit jest wyższy.

   • Bo jest i też pijani jeżdżą. W tym przypadku nie ma mowy o jakimś usprawiedliwieniu ale pijany po jednym piwie (0,2 promila po wypiciu)?

   • w Czechach można mieć 0,00 promila w wydychanym i tak powinno być wszędzie, nie byłoby wymówek, poza tym mają super browary, wyśmienite piwo, Ceską Zbrojovke i „swoją” Skode, kochają rowery które nikomu tam nie przeszkadzają a i seksu też lubią poużywać tu tam — konkluzja jest taka że można super smakować życie mimo zapisu 0,0 promila bo alkohol jest dla ludzi Mądrych

  • W tej chwili brakuje ok. 40 tysięcy miejsc w więzieniach do odbycia kary. Chcesz tam jeszcze wsadzać ok. 10 tysięcy na miesiąc. Może otworzyć Majdanek?

 3. Dobre po kielichu mając prawie 3 promile-nawalony jak stodoła

 4. Hmm może to honda była pijana.

 5. .. 19 lat i 3 promile !!! naród tonie w morzu alkoholu , przykre

 6. Sebixy nad jeziorem i takie alkozanawy .

 7. Wczoraj w Orzechowie stala policja i lapala „bandytow” przekraczajacych predkosc o 10 km/h. A pijanych to musza lapac postronne osoby ?
  Dac podwyzki kyorych policjanci sie domagaja, ludziom ktorzy faktycznie COS robia dla spoleczenstwa.

 8. Tak się wsioki bawio

 9. pijany motorniczy , zabrać tramwaj , pijany operator dzwigu zabarać dzwig , pijany pilot skonfiskować samolot , pijany urzędnik skonfiskować urząd , ruszcie głową …
  kiedyś pijany wożnica był zabrali wóz razem z koniem tyle że nie na parking a do Akademii Rolniczej tak koń stacjonował takie przepisy to tylko PIS może wymyślić

  • Ty rusz głową. Zamiana konfiskaty jeśli nie moczymordy, na równowartość w grzywnie. Takie to tudne do ogarnięcia? Gimbaza z wakacji wrócila?

 10. PAJACE! TO ŻE KTOS RAZ WYPIL! TO ODRAZU JEST ALKOHOLIK? PRZYNIEŚ BARANIE JEDEN Z DRUGIM ZAŚWIADCZENIE OD PSYCHIATRY ŻE MOŻESZ PISAĆ KOMENTARZE!!! !! WIELCY ABSTYNENCI PSIA WASZA MAC .

  • Jeśli przed pracą lub w trakcie musi się napić, to niestety już alkoholik. Oznaką tej choroby, jest też urzywanie caps looka w głupich komentarzach.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo