Jechał zygzakiem z butelką alkoholu w ręce. Porzucił auto, zabrał pitbulla i boso rzucił się do ucieczki (zdjęcia)

Zamojscy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu biłgorajskiego. Mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Wstępne badanie wykazało również w jego organizmie obecność narkotyków.

Wczoraj przed południem dyżurny zamojskiej policji otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy volkswagena. 24-latek relacjonował, że jadąc przez miejscowość Mokre zauważył volkswagena, którego kierujący poruszał się zygzakiem od pobocza do osi jezdni. Widząc jego zachowanie podjął próbę zatrzymania mężczyzny.

W trakcie rozmowy zauważył, że mężczyzna trzyma w ręku butelkę z alkoholem. Niestety po krótkiej wymianie zdań, kierowca z impetem odjechał w kierunku miejscowości Płoskie. W trakcie jazdy kierujący volkswagenem w celu ominięcia zatoru na drodze, zjechał do rowu, a następnie na chodnik uszkadzając przednie koła.

Nie przeszkodziło mu to w dalszej ucieczce. Mężczyzna zatrzymał się dopiero na jednym z parkingów przy ul. Szczebrzeskiej w Zamościu. Tam pozostawił pojazd i wraz ze swoim psem rasy pitbull, boso rzucił się do ucieczki. Mundurowi na miejscu zabezpieczyli porzucone auto.

Wewnątrz na przednim siedzeniu pasażera funkcjonariusze znaleźli dugą broń czarnoprochową. Kolejny patrol po chwili zatrzymał uciekiniera. Okazał się nim 29-latek z powiatu biłgorajskiego. Jak się okazało, mężczyzna miał w organizmie 1,6 promila. Co więcej, przeprowadzony test wykazał u niego obecność narkotyków.

Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna trafił też do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwieje będą z nim wykonywane dalsze czynności. Jego czworonogiem zaopiekował się pracownik schroniska.

(fot. Policja Zamość)

Zobacz również

16 komentarzy

 1. Myślał, że mu się upiecze, bo miał koło ratunkowe, ale niestety…

  • powinni mu przede wszystkim zabrać tego psa…bo jak go wychowywał niepoczytalny osobnik, to jest to pies agresywny i niebezpieczny

 2. Thug life.

 3. Może trzeba rozwiązać tę para-formację zwaną policją…
  Codziennie jakiś chlejus powoduje jak nie wypadek, to stłuczkę, albo sam się rozwali, albo ludzie go zatrzymają – to po co policja, skoro pojawiają się dopiero po fakcie?

 4. Na obrzeżach w lubelskiego same patusy mieszkają co dzień jak nie zamość ryki biała podlaska biłgoraj kraśnik to lipa zrobiona eh nie robią jak chcą

 5. RudyFolksdojcz

  Ładnie

 6. Franek ansztajn

  Co.to za pibull takie amstaffy to pod siekierę jak nie umiał bronić swojego Pana!!

 7. No i tacy jeżdżą też po Lublinie. LZA LUB LPA, LOP, LSW LLB LKR i jeszcze nie segregują odpadów. Na gnojownik wszystko. Disco polo na full.

  • Kolega chrabąszcz od rana nic ciepłego w ustach nie miał i dlatego tak marudzi

 8. lekarz ostatniego kontaktu

  Ja stanę w obronie tego patusa. Chłop musiał się ostro znieczulić, skoro miał takie koło dmuchane pod zadem. Hemoroidy jak śliwki.

 9. Karpiel Bułecka

  Pójdę boso, pójdę boso, pójdę boso…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska
Zlot charytatywny na rzecz Lubelskiego Schroniska Dla Zwierząt
Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka