690 680 960

Jechał wężykiem, zareagował świadek. Kierujący fiatem miał blisko 3 promile

W piątek rano na jednej z ulic Parczewa został zatrzymany nietrzeźwy mężczyzna kierujący osobowym fiatem. 38-latek wpadł w ręce mundurowych dzięki postawie świadka, który zabrał kluczyki pijanemu kierującemu i pilnował go do przyjazdu patrolu policji.

Do zdarzenia doszło w piątek rano na skrzyżowaniu ulic Kościelnej i Alei Zwycięstwa w Parczewie. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że mężczyzna kierujący pojazdem marki Fiat może być nietrzeźwy. Na jego wyczyny na drodze zareagował jeden z kierowców.

Mężczyzna na skrzyżowaniu Alei Zwycięstwa z ulicą Kościelną widząc zachowanie kierującego fiatem, który omal nie doprowadził do kolizji, natychmiast zatrzymał swój pojazd i podbiegł zabierając kluczyk ze stacyjki fiata. Następnie zawiadomił policję i pilnował mężczyzny, aby nigdzie się nie oddalił.

38-latek został zatrzymany przez mundurowych i doprowadzony do komendy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że mieszkaniec gminy Dębowa Kłoda miał blisko 3 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a pojazd został zabezpieczony przez jednego z członków rodziny. 38-latek wkrótce stanie przed sądem, gdzie wytłumaczy się z popełnionego przestępstwa.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami nawet na 15 lat oraz obowiązek zapłaty na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej określonej kwoty w wysokości od 5 000 do 60 000 złotych.

(fot. Policja Parczew)

4 komentarze

 1. Podpis elektroniczny

  Pewnie najbardziej zakaz go dotknie i zaboli.

 2. Cieee chorobaaaa !!!

  Z perspektywą dwu letniej odsiadki i kar pieniężnych, będzie miał wesołe święta

 3. Tak niedługo się stanie

  Pijany wiesniak standard. On jeden wpadł. Ale to nie zmienia postaci rzeczy ze każdego dnia w miasteczkach powiatowych uc

 4. Ach, gdyby tak chociaż do trzech króli posiedział

Kursy walut

 • USD 4.0181zł -0.04%
 • GBP 5.0458zł -0.27%
 • EUR 4.3303zł -0.07%
 • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas