690 680 960

Internetowi oszuści nadal aktywni. Siedem osób zgłosiło się na policję

Bialscy policjanci w ostatnim czasie przyjęli siedem zgłoszeń od osób, które padły ofiarą oszustów. W pięciu przypadkach zgłoszenia dotyczyły włamań na konta społecznościowe, w dwóch zaś pokrzywdzeni stracili niemal 4,5 tys. złotych.

W ciągu ostatnich dni do policjantów z Białej Podlaskiej zgłosiło się siedem osób pokrzywdzonych działaniem oszustów. W pięciu przypadkach zgłoszenia dotyczyły włamania na konto, które pokrzywdzeni posiadają na portalu społecznościowym.

Oszuści najpierw rozsyłali do grupy znajomych wiadomości z prośbą o pilną pożyczkę, obiecując również że to tylko chwilowa pomoc, a pieniądze bardzo szybko wrócą do właścicieli. Proponowali też łatwy sposób przelania gotówki poprzez wygenerowanie kodu „BLIK” w systemie płatności elektronicznej.

W dwóch przypadkach do komendy zgłosiły się osoby, które odpowiedziały na apel oszustów przekazując gotówkę. O tym, że nie korespondowały z właścicielami kont dowiedziały się niestety dopiero po przelaniu pieniędzy. Pokrzywdzeni stracili łącznie kwotę niemal 4,5 tysiąca złotych. Teraz sprawców szukają bialscy policjanci.

Policjanci przestrzegają przed oszustami. W przypadku otrzymania prośby o pożyczkę nie należy działać pochopnie i w emocjach. Trzeba sprawdzić czy osoba, która do nas napisała lub której prośba dotyczy rzeczywiście potrzebuje naszej pomocy i najlepiej do tej osoby zadzwonić.

(fot. pixabay.com)

5 komentarzy

  1. Czy „poszkodowani” zostali ukarani mandatami za głupotę i bezzasadne zawracanie policji zadka? Policja ma teraz ważniejsze sprawy takie jak: działanie niezgodnie z obowiązującym prawem, wystawianie mandatów za legalne otwarcie biznesu, czy też pałowanie pokojowych demonstracji.

    • Słyszałeś hasła wykrzykiwane na tych pokojowych demonstracjach? Widziałeś zachowanie tych ludzi? To przypomina hordę patolusów a nie pokojową demonstrację.

  2. Dziwić się emerytom robionych na wnuczka ,idiot

  3. Jakbyście nie mieli kont na portalach społecznościowych, to nie byłoby problemu. Sami sobie winni.

Kursy walut

  • USD 4.0202zł 0.73%
  • GBP 5.0656zł 0.47%
  • EUR 4.3382zł 0.34%
  • CHF 4.5982zł 0.64%

Polub nas