690 680 960

Gradobicie koło Puław, oberwanie chmury w Kraśniku. Burza nad Lubelszczyzną (zdjęcia, wideo)

W kilku powiatach naszego regionu intensywnie pada deszcz, lokalnie zanotowano również opady gradu. Burza utrzyma się do godzin wieczornych.

Zgodnie z ostrzeżeniami meteorologów, nad nasz region nadeszły burze, którym towarzyszą ulewne opady deszczu a także grad. Jak alarmują nasi czytelnicy, w Kraśniku opady były tak silne, że zalało wiele ulic. Niektóre jezdnie zamieniły się zaś w rwące potoki.

Z kolei w okolicach Puław spadł grad. Dodatkowo chwilę później nastąpiło oberwanie chmury. Niektórzy kierowcy poruszający się trasą pomiędzy Końskowolą a Kurowem zatrzymywali się na poboczach obawiając się dalszej jazdy w takich warunkach. Na drodze z Niezabitowa do Kowali leżą połamane drzewa, z kolei w samym Niezbitowie strazacy walczą z pożarem domu, który najprawdopodobniej wywołało wyładowanie atmosferyczne.

Opady gradu oraz ulewa przeszła również w okolicach Celejowa. Na trasie Puławy – Wąwolnica na jedni znajduje się sporo połamanych konarów. Na miejscu pracują już strażacy.

Zgodnie z prognozami burze stopniowo mają słabnąć pod wieczór, ale lokalnie utrzymają się nawet do pierwszej części nocy. Lokalnie występować mają też ulewne opady deszczu w wysokości od 10 mm do 30 mm, powodujące nawet zalania. Wszystkiemu towarzyszyć ma wiatr osiągający w porywach od 70 km/h do 90 km/h.

jsdsmkkfk

(fot. wideo – nadesłane – Olga, Łukasz, Monika)

5 komentarzy

 1. Yhh.. zawsze gdzies cos takiego popada. Ja to słuchajcie mam takiego pecha. Przeprowadzilem sie do Lublina a jeszcze nie bylo takiej fajnej burzy. Ale gdzies tam w Polsce wichury, pozrywane linie wysokiego napięcia., powodzie a tutaj spokoj. Nawet burzy fajnej nie ma 🙁
  W Puławach grad .. na wsiach nawalnice a w centrum przy nadbystrzyckiej cisza.. ledwo chwile popada 🙁
  Ja wiem.. Ci ktorzy to widzieli to panikuja. A ja czuje niedosyt urokow jakie potrafi przyniesc burza. Te grzmoty ten ozon.
  ahh jak przyjemnie to turek kamembern..

  dobrze, ze pogoda podaje powort burz. Moze beda pieruny i naslucham sie grzmotow.
  spiacy jestem 🙁 chyba sie zdrzemne.

  Pozostawiam dekret: Nie komentować mojego wpisu. Rozkazy przekazane – spocznij i odmaszerowac
  hihihi

 2. A w samym Lublinie skromny deszczyk. A tak czekałem na pioruna!

 3. Długość filmu zwalista..2 sekundy hehe..

 4. Wygodnie się i obserwuje z wygodnego mieszkanka w blokowisku, prawda? Jesteście banda idiotow. Niestety tak jest ze jak wy sobie podziwiacie uroki burzy to gdzieś ktoś ma z tego powodu kłopot. Zerwane dachy, podtopienia, rozwalone auto na które powalił się drzewo itd itd. Nie życzę nikomu takich atrakcji. Dobrze widzieć czasami więcej niż czubek własnego nosa

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas