690 680 960

Dzieci układały kamienie na szynach. Tłumaczyły, że widziały takie filmiki w Internecie

Kobieta widząc dzieci bawiących się na torowisku zaalarmowała o tym policjantów. Jak się okazało, układały one kamienie na szynach, bo jak przyznały, widziały takie filmiki w Internecie i chciały zobaczyć co się stanie, jak przejedzie po nich pociąg.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek przed godziną 14 w miejscowości Minkowice-Kolonia w powiecie świdnickim. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na torowisku przebywa dwoje dzieci.

Na miejscu patrol zastał dwoje 10-latków, chłopca i dziewczynkę, którzy układali kamienie na szynach. Ich niebezpieczną zabawę na szczęście zauważyła kobieta znajdująca się w pobliżu. Zrzuciła kamienie z szyn i zaalarmowała policję.

Dzieci przyznały, że kładły kamienie na torach. Co więcej, przekazały mundurowym, że widziały takie filmiki w Internecie i same chciały zobaczyć jaki efekt przyniesie przejechanie przez pociąg po takiej przeszkodzie. Mundurowi przekazali 10-latków pod opiekę rodziców, zaś o wszystkim zostanie powiadomiony sąd rodzinny i nieletnich.

Policjanci apelują do rodziców, aby zwracali uwagę co oglądają ich dzieci oraz jak spędzają wolny czas. Samo przebywanie na torowisku jest zabronione i niebezpieczne, a taka „zabawa” może skończyć się tragicznie.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

28 komentarzy

  1. My też tak bawiliśmy się i nikomu krzywda się nie stała.

  2. Ja ostatnio widziałem jak dzieci się wyzywały, wiadomo kiedyś się nie wyzywały tylko chodziły 15 km do szkoły na piechotę po drodze pokonując 5 lwów ,hipototama i krokodyla , mogłem je zgłosić na policję o znieważenie kolegi , ale jestem głupi

  3. Uważam że ta kobieta zrobiła bardzo dobrze bo nie daj Boże jak by się coś stało to w tedy do kogo protęsje tępe dzidy.Nikt nie powie że jest brak znieczulenia w Polsce
    Ty jak się bawiłeś kiedyś na torach to jesteś naprawdę tępy kolego.

  4. Biedne dzieci. Współczuje im.

  5. Do czego ten świat zmierza te dzieci trzeba było zostawić i postraszyć tylko rodzicami a nie

  6. przestancie ich obrażać.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!