Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dla żartu poinformował o podłożonej bombie. 13-letnim sprawcą zajmie się sąd rodzinny

Lubelscy policjanci ustalili, że 13-latek zadzwonił do mieszkanki Lublina i poinformował ją o podłożonej bombie. Ładunek miał wybuchnąć w ciągu trzech godzin. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Wkrótce „żartownisiem” zajmie się sąd rodzinny.

Tydzień temu policjanci z Lublina otrzymali informację o ładunku wybuchowym podłożonym w jednym z domów na terenie miasta. Ze zgłoszenia wynikało, że anonimowy rozmówca poinformował kobietę, że w jej domu jest ładunek, który miał wybuchnąć za 3 godziny. Sprawca nie miał żadnych żądań. Po przekazaniu informacji rozłączył się.

Informacja o bombie wywołała wiele czynności służb. Na miejsce skierowano policyjnych pirotechników, przewodnika z psem służbowym oraz kryminalnych. Policjanci szybko ustalili, że to fałszywy alarm i przystąpili do poszukiwania sprawcy.

Operacyjni z V komisariatu dotarli po kilku dniach do dzwoniącego. Jak się okazało, był to 13-latek z gminy Żółkiewka. Nieletni w Internecie znalazł wskazówki na temat wykonywania zastrzeżonych połączeń i postanowił zrobić sobie żart. Nastolatek został już przesłuchany. Jego sprawa niebawem trafi do sądu rodzinnego, który zdecyduje o konsekwencjach czynu karalnego.

(fot. pixabay.com\ilustracyjne)

6 komentarzy

  1. Trzeźwiej myślący

    13-letnim sprawcą zajmie się sąd rodzinny… sąd rodzinny to mu może najwyżej „nazajmować” 😆

  2. Narobią mu …..już pewnie jest ciężko przestraszony z tego powodu

  3. Pewnie jakis kolejny durny „czelendż” z TikSroka, jak układanie ostatnio kamieni na torach przez małoletnie ameby tiktokowe…

Wiadomości z info112