690 680 960

Doskonałe miejsce na zimowy spacer. Ścieżka edukacyjna Bobrówka schowana w kompleksie leśnym (zdjęcia)

Po raz kolejny zapraszamy do odwiedzenia ścieżki edukacyjnej Bobrówka. Tym razem jednak zimą, kiedy to cały teren pokryty jest warstwą białego puchu. Jednak nie oznacza to, że spacer będzie mniej atrakcyjny niż w innych porach roku.

Ścieżka edukacyjna Bobrówka znajduje się w kompleksie leśnym pomiędzy Parczewem a Ostrowem Lubelskim. Ma długość ok. 3,3 km, z czego przez kilometr spaceruje się drewnianą kładką, która została poprowadzona przez bagniste tereny. Jej przejście spokojnym krokiem zajmuje około 2 godzin.

Miejsce to zachwyca o każdej porze roku. Wiosną, kiedy przyroda budzi się do życia, latem aby znaleźć przyjemny chłód, jesienią podziwiając bogactwo kolorów, jak też obecnie – zimą. O tej porze roku znacznie łatwiej dostrzec też mieszkańców tych terenów, jak też pozostawiane przez zwierzęta tropy. Podglądać można też ptaki, kto będzie miał szczęście dostrzeże nawet zimorodka, czyli jednego z tych ptaków, o którym prawie każdy słyszał, jednak tylko nieliczni mieli okazję widzieć na własne oczy.

Na szlaku można podziwiać różne siedliska leśne, przepiękny staw Gościniecki, oraz meandry dzikiej rzeki Bobrówki. W najciekawszych punktach ścieżki przygotowane zostały pomosty widokowe, zaś w jej połowie czeka miejsce do odpoczynku wyposażone w drewnianą wiatę. Można tam nawet rozpalić ognisko aby np. upiec kiełbaski.

Na trasie znajduje się też 14 przystanków wyposażonych w tablice edukacyjne przybliżające tematykę gospodarki leśnej prowadzonej przez leśników. Ze ścieżki mogą również korzystać osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Na początku trasy czeka też obszerny parking oraz drewniana wiata na ok. 80 osób z miejscem na ognisko.

(fot. Tadeusz Kierych)

2 komentarze

  1. Łooo po co było pisać teraaa się zjazdu Grarzyny Jesiki i Janósze..

  2. A Brajan ? O mnie zapomniałeś 🙁

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…