Dorohusk: Papierosy jechały w ściankach busa

Przemycanie papierosów do Polski nie ustaje. Co chwila celnicy znajdują je w różnych częściach i elementach pojazdów przekraczających granicę. Tym razem jechały ukryte w ściankach busa.

Ponad 4 tys. paczek papierosów w przerobionych ściankach ukraińskiego busa znaleźli funkcjonariusze Służby Celnej z Dorohuska. Celnicy zatrzymali też przystosowane do przemytu auto.

-Do zdarzenia doszło w poniedziałek (27.01). Mając podejrzenia, że w dostawczym renault na ukraińskich numerach rejestracyjnych mogą być przemycane papierosy, funkcjonariusze z komórki zwalczania przestępczości z Dorohuska skierowali samochód do szczegółowej kontroli. Tytoniowej kontrabandy nie trzeba było długo szukać. Po zdemontowaniu drewnianych osłon wewnątrz części ładunkowej samochodu okazało się, że ścianki boczne busa wyłożone są papierosami. Było tam w sumie 4410 paczek papierosów marek Minsk i NZ, o szacunkowej wartości rynkowej około 50 tys. zł – informuje Izba Celna w Białej Podlaskiej.

Kierujący renault, 45-latek z Ukrainy, przyznał się do próby przemytu. Wyjaśnił, że papierosy kupił w jednym ze sklepów w Nowowołyńsku na Ukrainie i przewoził do Chełma z zamiarem sprzedaży na miejscowej giełdzie.

Celnicy zatrzymali papierosy oraz przerobiony na potrzeby przemytu, wart około 40 tys. zł samochód. Kierowcę pojazdu czeka postępowanie przed sądem i wysoka grzywna.

2014-01-29 19:10:20
(fot. Izba Celna)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska