690 680 960

Siedem nowych trolejbusów wyjechało na trasy

Lśniące nowością trolejbusy pojawiły się dzisiaj na ulicach Lublina. Siedem solarisów wozi już pasażerów.

Pasażerowie podróżujący we wtorek i w środę liniami nr 150, 151, 153 oraz 155 mieli okazje jechać fabrycznie nowymi trolejbusami, które to dzisiaj po raz pierwszy wyjechały na ulice Lublina. Są to ostatnie, które dostarczył do naszego miasta producent z Bolechowa w ramach kontraktu z Zarządem Transportu Miejskiego.

Siedem pojazdów Trollino 12 jest w pełni niskopodłogowych, z klimatyzacją przestrzeni pasażerskiej. -Trolejbusy są wyposażone w dodatkowy napęd, który pozwala im pokonywać odcinki tras nie wyposażone w trakcję trolejbusową. Pojazdy posiadają monitoring oraz automaty do sprzedaży biletów. Na siedzeniach pojazdów umieszczona jest tapicerka zawierająca wzór miejski- wyjaśnia Justyna Góźdź z ZTM.

Pojazdy te trafiły do Lublina już pod koniec grudnia ub. roku, jednak zanim wyjechały na trasy, trzeba było przeprowadzić ich odbiór oraz dokładnie sprawdzić czy w pełni odpowiadają warunkom zamówienia. Pierwsze osiem pojazdów przyjechało we wrześniu minionego roku i obecnie obsługuje linię nr 758.

(fot. ZTM)
2014-01-29 18:37:37

Jeden komentarz

  1. Monitoring chwalą sobie wszyscy kierowcy, którzy twierdzą, że „państwo” znacznie rzadziej robią wykrzykniki: „Pan wie kim ja jestem?”, albo: „Od jutra już nie pracujesz chamie!”.
    Wielu z pośród „państwa” przekonało się w sądzie, że nie warto było wykrzykiwać inwektywy i ze zdziwieniem odsłuchiwali i oglądali przedstawiany przez kierowcę materiał.
    Życzę dobrej dykcji przed mikrofonami monitoringu.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku