690 680 960

Do UOKiK wpłynął wniosek w sprawie przejęcia wydawnictwa Polska Press przez PKN Orlen

We wtorek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek PKN Orlen w sprawie przejęcia wydawnictwa Polska Press, właściciela 20 dzienników regionalnych i 120 lokalnych tygodników oraz 500 portali internetowych.

Tydzień temu PKN Orlen ogłosił przejęcie od niemieckiej Verlagsgruppe Passau Capital Group, grupy wydawniczej Polska Press. W jej skład wchodzi 20 dzienników regionalnych: „Dziennik Bałtycki”, „Dziennik Łódzki”, „Dziennik Zachodni”, „Gazeta Krakowska”, „Głos Wielkopolski”, „Polska Metropolia Warszawska”, „Express Ilustrowany”, „Gazeta Krakowska”, „Dziennik Polski”, „Gazeta Lubuska”, „Gazeta Pomorska”, „Kurier Poranny”, „Gazeta Współczesna”, „Nowa Trybuna Opolska”, „Echo Dnia”, „Gazeta Codzienna Nowiny”, „Głos Dziennik Pomorza”, „Express Bydgoski”, „Nowości Toruńskie” oraz „Kurier Lubelski”.

Przejęcie grupy wydawniczej ma na celu stworzenie elastycznej, spersonalizowanej i kompleksowej oferty, która znacząco poprawi satysfakcję klientów. Koncern uzyska m.in. dostęp do 17,4 milionów użytkowników Internetu i możliwość pozyskania nowych klientów. Z informacji Orlenu wynika, że Polska Press to jeden z największych wydawców w Polsce, który w 2019 r. osiągnął przychody na poziomie ponad 398,4 mln zł.

Dzisiaj w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów została opublikowana informacja o wniosku w tej sprawie.

– Planowana koncentracja polega na przejęciu przez Polski Koncern Naftowy Orlen S.A. z siedzibą w Płocku (PKN Orlen) kontroli nad Polska Press sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (Polska Press). PKN Orlen jest największą firmą z sektora rynków paliw i energetyki w Europie Środkowo-Wschodniej. Polska Press to wiodąca spółka jednej z największych grup medialnych w Polsce, będąca liderem na rynku mediów regionalnych i lokalnych – czytamy w komunikacie UOKiK.

(fot. archiwum)

19 komentarzy

  1. Nie będę was tu obrażać jak wy to robicie
    Ale poczytałam i już znam odpowiedź na pytanie jak to jest ze PiS jest u władzy
    Niby mieszkamy w mieście uniwersyteckim niby ludzie w większości wykształceni niby powinni samodzielnie myśleć, a jednak….

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bezpłatne warsztaty Know Hau w Strefie Psa w SKENDE
51. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” 2022
Zaproszenie na terenową akcję poboru krwi – 19 sierpnia
Piknik „Kwiaty we włosach” dla najstarszych mieszkańców Lublina
175. rocznica urodzin Bolesława Prusa