690 680 960

Budowa kładki już się zakończyła, jednak wciąż nie można z niej korzystać (zdjęcia)

Przeznaczona dla pieszych oraz rowerzystów kładka, pomimo zakończenia prac i odbiorów, wciąż jest zamknięta. Jak informują urzędnicy, przyczyną są formalności.

Zakończyły się prace związane z budową kładki nad drogą wojewódzką nr 820 w Łęcznej. Obiekt ma 78 metrów długości i 4 metry szerokości, opiera się na dwóch podporach i przyczółkach zlokalizowanych przy ulicy 11-go Listopada i Lubelskiej. Nawierzchnię kładki wykonano z żywicy epoksydowo-poliuretanowej. Po obu stronach zamontowana została balustrada wyposażona w dodatkowe poręcze przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

Kładka łączy Stare Miasto z nową częścią Łęcznej i umożliwia bezpieczne pokonanie ulicy lubelskiej. Zlokalizowana jest wzdłuż jednej z głównych osi widokowych Starego Miasta, biegnącej od Rynku II do kościoła p.w. św. Marii Magdaleny. Jej budowa jest częścią realizowanego przez łęczyński magistrat projektu pn. „Rewitalizacja Starego Miasta w Łęcznej”

Obiekt przeznaczony jest dla pieszych oraz rowerzystów, jednak pomimo zakończenia budowy i przeprowadzenia odbiorów, nie można z niego korzystać. Jak informują urzędnicy, przyczyną są formalności. Trwa bowiem oczekiwanie na uzyskanie pozwolenia na użytkowanie kładki. Wszystko wskazuje na to, że nastąpi to dopiero po nowym roku.

(fot. UM Łęczna)

8 komentarzy

 1. Trwają zapisy i sprzedaż biletów na spacer po kładce. Dodatkowo trzeba posiadać paszport immunologiczny…

 2. A to nie jest przypadkiem kładka dla procesji?

 3. Siostra Apostazja.

  asSasin przywiezie czek dla samorzadu i pierwszy się przespaceruje.

 4. To może teraz w końcu czas na remont Balladyny?

 5. Dobrze, że nie pokazano krawężnika, który należy pokonać, aby tam wjechać rowerem ;))

 6. Może lepiej nie otwierać? Zaraz ludzie podepcza i się zniszczy. A tak cieszyła by oko przez lata i wizytówką miasta by byla

 7. Pan w czarnej sukience musi miotłą namoczoną w wodzie pochlapać

 8. urzędasy darmozjady zamiast zająć się swoją pracą, siedzą w necie i komentują pracę innych

Kursy walut

 • USD 4.1545zł -0.82%
 • GBP 5.2106zł -0.01%
 • EUR 4.4717zł -0.16%
 • CHF 4.6136zł -0.16%

Polub nas