Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Co nie wjechało w ostatnich dniach z Ukrainy do Polski? M.in. ciastka, margaryna, mleko i jęczmień

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Lublinie na bieżąco informuje, jakie produkty nie wjechały z różnych powodów z Ukrainy do Polski. W minionych dniach zakaz objął m.in. ciastka, margarynę i jęczmień.

IJHARS sprawuje nadzór nad jakością handlową artykułów rolno-spożywczych w produkcji i obrocie, w tym wywożonych za granicę, kontrolę jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych sprowadzanych z zagranicy, w tym kontrolę graniczną tych artykułów, dokonywanie oceny i wydawanie świadectw w zakresie jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych. W ostatnich dniach IJHARS z Lublina nie dopuściła do wprowadzenia na polski rynek kilku produktów.

Inspektorzy z Lublina wydali decyzję o zakazie wprowadzenia do obrotu na teren Polski partii 1330,52 kg mleka skondensowanego z cukrem, 8,5% tłuszczu, import z Ukrainy ze względu na zawyżoną zawartość cukrów. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Podobny los spotkał partię 25 020 kg nasion lnu importowanego z Ukrainy z powodu obecności żywych szkodników. Decyzji tej również nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Podobny los podzieliła partia jęczmienia browarnego o łącznej masie 23 000 kg importowanego z Ukrainy z powodu obecności żywych szkodników.

W kolejnych dniach lubelska IJHARS wydała decyzję o zakazie wprowadzenia do obrotu na teren Polski 5 partii ciastek o masie 6386 kg z Ukrainy. Na produkcie ujawniono nieprawidłowości w oznakowaniu m.in. daty min. trwałości. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Z kolei dzisiaj, 25 maja IJHARS w Lublinie wydała decyzję o zakazie wprowadzenia do obrotu na teren Polski 4 partii margaryny o masie 20 ton importowanej z Ukrainy ze względu na zaniżoną zawartość tłuszczu i nieprawidłowości w oznakowaniu. Decyzji tej również nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Autor: redakcja

24 komentarze

 1. Na-uspokojenie-ludu

  Taka drobna selekcja dla publiki, PR, ludu i mediów…. a całe wagony, tiry, cysterny non-stop latają do/z U(p)adliny

 2. poziom ze wschodu czyli bylejaki , abratno !

 3. co na to srunia i jej co2 przy produkcji tego òwna xD

 4. sami niech to żrą

 5. Benzyny po 5,19,kwoty wolnej 60 tys.,zwolnienia z abonamentu i podatku Belki nie ma. Akademików za złotówkę i 1000 zł dla każdego studenta też nie!Mieszkania dla młodych za 600 też nie!Dobrowolnego ZUS też nie!Renty wdowiej też nie! Płacenie przez ZUS za L-4 od pierwszego dnia też nie!Za to będą emigranty w dowolnej ilości! I aborcja na żądanie! Minęło ponad 150 dni!

 6. opiszcie co wjechało z rosji

 7. Rolnik s tuka żony

  a co wjechało ?

Dodaj komentarz