Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

„Chcecie rządzić w Ukrainie, a tu polski rolnik ginie”. Protest na krajowej 2

O godzinie 9:30 rolnicy rozpoczęli protest na krajowej 2. Na drogę wyjechało kilkadziesiąt traktorów.

W poniedziałek rano rozpoczął się zapowiadany przez rolników protest. Na drogę krajową nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim, Rogoźnicy i w Białej Podlaskiej wyjechały traktory, które będą poruszać się z prędkością 15km/h. Rolnicy w ten sposób chcą zwrócić uwagę rządu na problem ze sprzedażą tuczników.

Powodem protestów są obostrzenia wprowadzone po wykryciu na Podlasiu wirusa afrykańskiego pomoru świń, ujawnionego u dwóch dzików. Rolnicy na tym terenie mają problemy ze sprzedażą trzody chlewnej a rząd niewiele robi w tej sprawie. Według protestujących nie mogą oni ani sprzedać ani też dokonać uboju ponad 30 tys. sztuk świń, które zostały wyhodowane na terenie gdzie obowiązują obostrzenia. Protestujący domagają się natychmiastowego uruchomienia zapowiadanego dwa tygodnie temu przez ministra rolnictwa skupu interwencyjnego.

-Rząd i media więcej interesują się Ukrainą i tym co tam się dzieje a my mamy tysiące świń, które powinny być już dawno sprzedane – mówią nam rolnicy. -Wyjedziemy na drogę bo chcemy zwrócić uwagę rządzących na to, że nikt nie interesuje się tym co mamy zrobić z tucznikami. Będziemy jechać z Białej Podlaskiej do Międzyrzeca a druga grupa będzie jechać od Międzyrzeca do wiaduktu na obwodnicy Białej Podlaskiej – dodają rolnicy.

Punktualnie o 9:30 rolnicy wyjechali na obwodnicę Białej Podlaskiej w kierunku Międzyrzeca. W proteście jadą ciągniki rolnicze rozciągnięte na ok. 2 km. Już teraz tworzą się zatory na drodze. Kolumnę pojazdów prowadzą funkcjonariusze policji, którzy zabezpieczają protest. Jak mówią rolnicy akcja ma potrwać do godziny 15.

2014-03-10 09:49:47
(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

 1. Ciekawe na ile pomocy ze strony ukraińskiej możemy liczyć gdy to my będziemy w tarapatach. Priorytetem powinny być sprawy wewnętrzne a nie od dwóch tygodni tylko Ukraina, Ukraina i Ukraina. W naszego Prezydenta jajkami rzucają, piszą własną historię (Wołyń) a gdy ich ruskie do ściany przycisną to sobie przypominają o braciach Polakach.

 2. politycy ściągają na nas tylko problemy w razie konfliktów ucierpią tylko zwykli ludzie nie oni

 3. Popieram ten świński protest, zgadzam się też z powyższym komentarzem.
  Polski Rząd powinien działać na zasadzie: „Bliższa koszula ciału”.
  Czyli najpierw zabezpieczać interesy Polaków i w Polsce, a nie bawić się pokojowe „misje” w Afganistanie, czy na bardziej „przyjacielskiej”, niż przyjacielskiej Ukrainie.

 4. Ciekawe ile to potrzeba, zeby ktos na Litwie, a potem w Polsce, zarazil pare dzikow jakas afrykanska choroba, a pozniej na to wskazane miejsce, wyslana inspekcja odkryla te chore zwierzeta?
  Ukriana wylapuje setki, a nawet tysiace zolnierzy rosyjskich „udajacych” turystow. Polska juz od ladnych paru lat obcych agentow nie lapie.

 5. Brawo!
  Popieram protest!