690 680 960

Chcą wprowadzenia zakazu pokazywania zdjęć martwych płodów. Radni zajmą się obywatelskim projektem

Założony został komitet inicjatywy uchwałodawczej „Stop drastycznym treściom”, jego członkinie apelują o wprowadzenie zakazu umieszczania w Lublinie zdjęć martwych płodów. Sprawa trafi na sesję.

Do Urzędu Miasta Lublin złożony został obywatelski projekt uchwały zakładający wprowadzenie zakazu umieszczania w przestrzeni miejskiej zdjęć martwych płodów. Dokładnie chodzi o zabronienie prezentowania treści drastycznych, w tym takich, które eksponują wizerunek zwłok lub ich fragmentów. Wskazano też miejsca obowiązywania zakazu. Mają to: banery, bilbordy, tablice, kasetony, telebimy, siatki reklamowe, wolnostojące lub pneumatyczne urządzenia reklamowe, flagi reklamowe, pojazdy, przyczepki i inne nośniki.

Za projektem stoi grupa kobiet, która wchodzi w skład komitetu inicjatywy uchwałodawczej „Stop drastycznym treściom”. Mowa o Magdalenie Andrzejak, Magdalenie Bielskiej, Urszuli Bury, Annie Hostyńskiej, Magdzie Łuczyn i Mai Zaborowskiej. Są one również zaangażowane społecznie w różnych obszarach, jednak jak podkreślają, łączy je sprzeciw wobec agresywnego zawłaszczania przestrzeni publicznej drastycznymi obrazami.

Autorki projektu wskazują, że już od wielu lat napotykają na ulicach miasta zdjęcia zakrwawionych zwłok płodów. Co więcej, każdy z nas został pozbawiony wyboru, czy chce takie treści oglądać, czy nie. Dodają również, że przestrzeń miasta powinna być bezpieczna i przyjazna dla wszystkich, zwłaszcza dla dzieci. Co więcej, nie można zmuszać nikogo do oglądania drastycznych zdjęć, niezależnie od przekonania o słuszności swoich poglądów na kwestie praw kobiet, czy szczepień.

Do złożonego projektu dołączona została lista z podpisami poparcia, jakie są wymagane przy tego typu inicjatywach. Zgodnie z przepisami, trafi on na sesję i zajmą się nim radni. Kobiety dodają, że mają wielką nadzieję, iż projekt uzyska poparcie.

(fot. Michał McFly Kucharski)

54 komentarze

 1. Niech żyje wolność słowa! – ale tylko dla tych co myślą tak jak my…

 2. Może „tolerancyjni” nie pojmują, że w Polsce panuje słowa, wolność poglądów oraz wolność ich manifestowania gwarantowane konstytucją. Sądy administracyjne po unieważnieniu podobnych uchwał w innych miastach przez wojewodów przychylały się do decyzji wojewodów. Według nich ludzie mają siedzieć cicho, bo PRAWDA i FAKTY które prezentują „bolą w serduszka” tych, którzy domagają się aborcji na życzenie? Otóż nie. Właśnie patrzcie na to, czego się domagacie. Może niektórym patocelebrytkom „ze zbyt małymi mieszkaniami” da to cokolwiek do myślenia.

  • Nie wciskaj ciemnoty.
   Jak chcesz to siedź w zakonie.
   Twoje dzieci np. o okresie też dowiedzą się dopiero jak będą go mieć ???

 3. 10000000 MILIONÓW POLAKÓW ZMARŁO NA WIRUSA I TY BĘDZIESZ NASTĘPNY!!!!!!!!!!!!!!

  24/7 w telewizji.

 4. O matko, ile komentarzy, a wyziera z nich przykra prawda; lud nie wie, co myśleć, to ofiary mediów i polityków, tego obraża to, tego tamto, leci bredzenie o ideologii itp. To jest jak lustro politycznych i religijnych przepychanek z ostatnich czasów. Większość pewnie jest tu na forum dorosła? To zacznijcie myśleć bardziej samodzielnie, i, psze pani, pana, więcej życzliwości dla bliźnich by się przydało, postarać się być lepszym, a nie powielać nienawistne treści . Pomyślcie, że jesteście caly czas manipulowani przez grupy mające w tym swoj interes,i mające dostęp do mediów.

  • i jeszcze mała uwaga- na pikietach tak bezczelnie pokazują abortowane płody bez cenzury. Skoro określają je jako dzieci, to niech okażą im szacunek i nie pokazują publicznie ,bo coś im się poglądy rozjeżdżają. Poza tym, czy osoby, z ktorych ciał usunięto prezentowane płody, wyraziły zgodę na ten cyrk dla szerokiej publiki z ich własnymi tkankami ?

   • Popieram. Głos rozsądku. Jeśli ktoś z was ma 40+ lat to pewnie zna jakąś kobietę która poroniła do 12tyg ciąży. Jeśli to była, śmierć człowieka to spytajcie jej o jego płeć i imię. Gdzie jest pochowany i czy prokurator nie sprawdzał przyczyny śmierci. No bo jak człowiek to chyba przynajmniej tyle mu się należy.

    • Idąc twoim tokiem myślenia jak płód nie jest człowiekiem to dorosły człowiek też, więc poco wzywać koronera do zabójstw, wyrzynajmy się nawzajem w imię zasad. Ja tam jestem za albo dla zakaz aborcji (warunkowo dopuszczonej w skrajnych przypadkach, tak jak teraz jest) albo aborcja do lat 18, a co?? jak mi się nie spodoba zachowanie córki albo chłopak to zawsze mogę swój płód podać aborcji w końcu to zlepek komórek. Wy nawet nie jesteście wstanie stwierdzić kiedy zlepek komórek staje się człowiekiem. Chora logika prowadzi do chorych wniosków. Czyli defa-kto wprowadźmy to co dzieje się w Indiach czy Afganistanie bo do takiej kultury dąży lewicowcy. Co do ideologi o której tu tak chętnie pisze pani/pan/coś że nie wierzy, to przytoczę definicje z słownika PWN:
     „ideologia [fr. idéologie < gr. idéa ‘kształt’, ‘postać’, ‘przedstawienie’, ‘pojęcie’; lógos ‘słowo’, ‘nauka’],
     pojęcie występujące w filozofii i naukach społecznych oraz politycznych, które określa zbiory poglądów służących do całościowego interpretowania i przekształcania świata."
     Czy wprowadzenie aborcji jako podstawowych praw człowieka które do tej pory nie było akceptowane nie ma podstaw do bycia ideologia?? Czy z punktu widzenia krajów muzułmańskich, czy chrześcijańskich nie będzie to przekształceniem ich świata?? Tak samo jest z ekoterroryzmami którym nawet bliżej do ideologi niż wam miłośnikom skrobania.

     • To właśnie o to powinien toczyć się spór. Kiedy zaczyna się człowiek. jak połączę pipetą, pod mikroskopem, dwie komórki to już człowiek? Uwierz mi jedna dziewczyn z najbliższej mojej rodziny poroniła trzy razy, we wczesnym stadium ciąży. Wszyscy tłumaczyli jej, żeby się nie przejmowała i próbowała dalej. Ale nikt nie mówił jej, że właśnie umarł człowiek. Nikt nie robił pogrzebu. Nie byli w załobie. Ma teraz dwójkę dzieci. A nie piątkę z tego dwójkę żyjących.

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas