W związku z przedłużającymi się pracami drogowymi i całkowitym zamknięciem dla ruchu al. Smorawińskiego na odcinku od ul. Szeligowskiego do al. Kompozytorów Polskich, autobusy linii nr: 13, 36 i N2 będą kursować zmienionymi trasami do odwołania.
Tomek z Lublina, 20-letni motocyklista, który w czwartek uczestniczył w poważnym wypadku wciąż walczy o życie. Czeka go wiele operacji a do tego potrzebna jest krew.
Dzisiaj wieczorem w Lublinie zderzyły się dwa samochody osobowe. Pijany sprawca nie orientował się gdzie jest i co on tutaj robi.
Sierpień to czas żniw, a po ich zakończeniu przychodzi czas na święta dziękczynienia za plony, czyli tradycyjne dożynki.
Chłodne noce i rześkie poranki, tak od kilku dni wygląda pogoda w naszym regionie. Ostatnie noce były dosyć chłodne jak na sierpień. Miejscami temperatura przy gruncie wynosiła 4 stopnie Celsjusza.
W sobotę rano na jednej z ulic Lublina młody kierowca doprowadził do kolizji i uciekł z miejsca zdarzenia. W wyniku czynności policjanci ujawnili również, że w jednym z mieszkań przebywa dwójka dzieci bez opieki osób dorosłych.
Rozpoczął się przedostatni weekend sierpnia, do końca wakacji pozostało już niewiele czasu, warto więc jeszcze skorzystać z różnego rodzaju imprez i wydarzeń, których nie brakuje w naszym regionie. Tradycyjnie jak co tydzień, dla tych którzy zastanawiają się co zrobić z wolnym czasem, przygotowaliśmy zestawienie tego, co dzieje się ciekawego i wartego odwiedzenia w naszym regionie.
W sobotę nad ranem na drodze krajowej nr 19 doszło do dachowania busa. Są niewielkie utrudnienia w ruchu.
Przeprowadzone w Warszawie testy odcinkowego pomiaru prędkości zakończyły się fiaskiem. Termin jego oddania zostanie opóźniony.
Lubelskie MPWiK rozkopie dzisiaj al. Solidarności. Zamknięte zostaną dwa pasy ruchu, a pojazdy pojadą pasem awaryjnym. Ciężarówki zaś objazdem przez wiadukt.
Od 1 września wchodzi w życie nowy rozkład jazdy lubelskiej komunikacji miejskiej. Wraca linia 155, nocne pojadą objazdem a 10 nową trasą.
W związku z pracami bitumicznymi na przebudowywanych wiaduktach, od godz. 18 w piątek (22 sierpnia) do godz. 6 w poniedziałek (25 sierpnia), zamknięty zostanie odcinek al. Smorawińskiego od al. Kompozytorów Polskich do ul. Szeligowskiego.
We wtorek kompletnie pijany kierowca przejechał pół miasta a na koniec wypadł z samochodu. Trzeźwieje w szpitalu.