Szczury na Starym Mieście w Lublinie. Straż Miejska zobowiązała administratorów do deratyzacji

Dwa dni temu pisaliśmy o poważnym problemie występującym w rejonie Starego Miasta w Lublinie. Od jakiegoś czasu na niektórych ulicach pojawią się szczury. Do sprawy odniosła się Straż Miejska Lublin.

Nasz Czytelnik zwrócił się do nas z prośbą o zajęcie się tematem szczurów bytujących na Starym Mieście w Lublinie. Jak informuje pan Dariusz zwierzęta najczęściej widać pomiędzy kamienicami przy ul. Rybnej i ul. Olejnej. Sytuacja taka trwa od miesięcy zimowych.

– Przedmiotową problematykę reguluje §15 Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Lublin (Uchwała Nr 485/XVIII/2016 Rady Miasta Lublin z dnia 19 maja 2016 r.) zobowiązując właścicieli nieruchomości do przeprowadzenia deratyzacji, w dwóch terminach: marzec – kwiecień, wrzesień – październik oraz każdorazowo w przypadku wystąpienia populacji gryzoni – informuje Mirosław Sokal zastępca Komendanta Straży Miejskiej Miasta Lublin.

Straż Miejska przyjęła zgłoszenia od mieszkańców Starego Miasta dotyczące pojawienia się tych gryzoni i zobowiązała administratorów do przeprowadzenia deratyzacji.

– Wskutek powyższych działań administratorzy nieruchomości przeprowadzili deratyzację w dniu 30.03.2019 r. m.in. na terenie nieruchomości: ul. Olejna 5 i ul. Rybna 4a. Natomiast w przypadku posesji ul. Olejna 7 administrator poinformował, iż deratyzację przeprowadzi do końca kwietnia 2019 r. Niezależnie od powyższych działań w dniu 9 i 10 kwietnia 2019 r. patrol Straży Miejskiej Miasta Lublin kontaktował się z administratorami przedmiotowych nieruchomości informując o zgłaszanym przez mieszkańców problemie. Ponadto o wskazanym problemie powiadomiliśmy Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Lublinie – wyjaśnia Mirosław Sokal.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

19 komentarzy

 1. A ja zobowiązuję SM do usunięcia wraków z Balladyny 10 które wrastają już kilka lat i stoją na fałszywych numerach a sprawa była zgłaszana wielokrotnie. Sa odpowiednie przepisy , teren jest ZNK więc do roboty bo mieszkańcy mają dość blokowania miejsc parkingowych przez te złomy a po za tym to obraz nędzy i rozpaczy. Do roboty !

  • Nie wiesz co się robi? Bierze się strzykawkę z olejem silnikowym i leję się na miskę olejową i na podłoże pod nią. Zgłasza się wyciek płynów eksploatacyjnych do straży miejskiej. Zobaczysz szybko zareagują

 2. A co na to ekolodzy? Obrońcy Praw Zwierząt? Tak bronili korników w puszczy, potem dzików przed naszym ratuszem, a tu cisza. Takie miłe i sympatyczne zwierzątka mają ginąć otrute w okrutnych męczarniach? Sponsora zabrakło na protest?

  • Nie wspomnę o susłach perełkowatych na dzisiejszym lotnisku czy aktualnie o chomikach na Górkach Czechowskich!

   • w przypadku susłów były protesty, a jeśli nie kojarzy pan akcji protestacyjnych w obronie górek i chomików, tzn. że tvp doszczętnie wyprała panu mózg i nie wiem pan w jakim świecie żyje. Ci źli ekolodzy wymogli nawet budowę siatek nad tym wzniesienim koło Północnej przy rondzie Ducha, żeby chomiki nie spadały, bo były takie przypadki. a jesli myśli pan, że ekolodzy będą bronić szczury, pająki, robaki, dżdżownice, kleszcze, itp. tzn. że pan nie wie nic o ekologii, no ale cóż, cegły na budowie ciężkie, trudno zachowanie sprawności umysłu.

    • Panie Cogito, niech się Pan nie zniża do poziomu Jerzego bo to trol półgłówek, któremu się wszystko pomieszało od denaturatu… Tłumaczenie mu co to jest ekologia i jaka jest rola zwierząt w naturalnych sieciach troficznych ekosystemów jest jak czytanie Kartezjusza koniowi…

  • a i serio myśli pan, że ktoś bronił korników, a nie drzew? no cóż…

 3. Zezwolić na odstrzał wiatrówką, wielu chętnych by się znalazło i w tydzień byłoby po problemie. A i szczur myślę wolałby śmierć od śrutu niż długie męczarnie po truciźnie czy w pułapce. Pozdrawiam miłośników szczurów 🙂

  • No właśnie… Brak sponsora :] Tak na marginesie, wyobraźmy sobie histerię medialną o tragicznych warunkach sanitarnych, gdyby w Ratuszu zasiadał kto inny. W trosce o nasze zdrowie grzmiałby nawet pan Timmermans z Brukseli ;]

   • taaa, idąc „tokiem” twojego choregu na politykę umysłu wychodzi że szczury nasłał Jarosław na złość Żukowi..?
    To na pewno sprawa polityczna i głębsza prowokacja…? Prawda…? I sprawdzaj czy nikt cię nie śledzi…

 4. Brońmy szczurki. To takie fajne i milutkie zwierzątka. Kiedyś nawet chodowałem.

 5. Omijać knajpy na starówie

 6. Zboże nasączone środkami antykoncepcyjnych rozwiąże problem i będzie dużo taniej

 7. Deratyzacja, odszczurzanie – zwalczanie za pomocą środków chemicznych, fizycznych lub biologicznych wszelkich szkodliwych gryzoni, najczęściej szczurów i myszy. I gdzie jest sanepid pytam, bo każda restauracja powinna mieć kwit co miesiąc na przeprowadzenie deratyzacji a jest tam tyle tego że żaden szczur nie ma prawa lazic. Wnioski są jedne….

 8. za słodkie zdjęcie wstawiliście, będą protesty jak nic że takie niewinne spojrzenie i w ogóle takie futrzaczki fajne 😀

  • i bardzo pożyteczne bo oczyszczają miasto z wyrzucanych nadwyżek żywności. Zapobiegają rozmnażaniu się robactwa, które może wszędzie włazić robiąc szkody ludziom i ekologom też.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online