690 680 960

Był pijany, nie posiadał prawa jazdy. Roztrzaskał BMW na słupie (wideo, zdjęcia)

Policjanci przekazali więcej szczegółów wczorajszego wypadku, do którego doszło na ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie. Jak już informowaliśmy, pojazd osobowy uderzył tam w słup trakcji trolejbusowej, trzy osoby trafiły do szpitala. Kierujący pojazdem obywatel Zimbabwe był pijany.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 6 na ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że pojazd osobowy uderzył w słup trakcji trolejbusowej. Na miejscu interweniowały zespoły ratownictwa medycznego, straż pożarna oraz policja.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący samochodem marki BMW jechał ulicą Nadbystrzycką w kierunku ulicy Jana Pawła II. Kierowca na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup. Jak się okazało, za kierownicą samochodu siedział 28-letni obywatel Zimbabwe. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo nie posiadał prawa jazdy. Mężczyzna został zatrzymany – informuje komisarz Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie.

W wyniku zdarzenia dwoje pasażerów BMW odniosło poważne obrażenia ciała. Policjanci pod nadzorem prokuratora gromadzą materiały w sprawie wypadku. 28-latek dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzuty. Będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu. Jeżeli opinia biegłego wykaże, że któryś z pasażerów doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, może mu grozić nawet do 12 lat więzienia.

(fot. wideo lublin112.pl)

46 komentarzy

  1. agresywny słup znowu zaatakował pipke z beemki.

Kursy walut

  • USD 4.3043zł -0.47%
  • GBP 5.3177zł -0.23%
  • EUR 4.6801zł -0.1%
  • CHF 4.698zł -0.07%

Polub nas