Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Gwoździe i śruby na drodze w rejonie przejścia granicznego. Policjanci ustalają, kto za tym stoi

Na drodze krajowej nr 17 w rejonie przejścia granicznego w Hrebennem pojawiły się rozsypane gwoździe i śruby. Tomaszowscy policjanci ustalają, w jakich okoliczności znalazły się one na jezdni.

Na odcinku pomiędzy Bełżcem a Lubyczą Królewską nieznani sprawcy rozsypali na jezdnię gwoździe, śruby oraz wkręty. Zgłoszenie o niebezpiecznych przedmiotach na jezdni dotarło do policjantów. Na miejscu interweniowały służby drogowe, które uprzątnęły drogę.

Jak przekazują ukraińskie profile w serwisie X, niebezpieczne pułapki na kierowców mieli umieścić na jezdni polscy rolnicy. Co więcej, informują, że są naoczni świadkowie, którzy to widzieli.

– Na punkcie kontrolnym Rawa-Ruska – Hrebenne polscy rolnicy, którzy blokowali granicę, rozrzucili gwoździe i śruby po całej drodze. Według naocznych świadków dokonali tego Polacy, którzy przejechali drogą pick-upem i porozrzucali śruby i gwoździe z bagażnika – czytamy w serwisie X.

Obecnie policjanci ustalają sprawców tego incydentu. Pomocne są w tym m.in. relacje kierowców ciężarówek. Obecnie ukraińskie media wskazują na polskich rolników, jako na sprawców tego zdarzenia. Niewykluczone, że działania te mogą mieć charakter prowokacji ze strony kierowców ukraińskich.

– W sobotę na drodze rozrzucono gwoździe o ostre kawałki metalu. Ukraińscy kierowcy w ten sposób tylko wprowadzili zagrożenie dla swoich rodaków, którzy głównie korzystają z tego przejścia granicznego. Granice bez problemu przekraczają pojazdy osobowe, busy, cysterny, chłodnie oraz pomoc humanitarna. Reszta pojazdów ciężarowych w częstotliwości 1 na godzinę. Z wyjątkiem płodów rolnych z Ukrainy, ta ma szlaban całkowity – przekazał w serwisie X Piotr Zduńczyk.

PRZECZYTAJ

Wagony zostały otwarte, ukraińska kukurydza wysypała się na torowisko. To kolejny taki przypadek (zdjęcia)

17 komentarzy

  1. A co w sprawie barykady na torach jaką usypali ,,rolnicy” ?

Dodaj komentarz

Z kraju