Ursus wygrał kolejny przetarg na dostawę autobusów. Pokonał Solarisa ceną

52

Autobusy lubelskiego Ursusa będą jeździły po ulicach Katowic. Wcześniej firma wygrała przetargi w Zielonej Górze i Szczecinku. Na Śląsk trafi pięć elektrycznych pojazdów.

 

Lubelski producent elektrycznych autobusów wygrał kolejny przetarg na dostawę pojazdów komunikacji miejskiej. Tym razem zamówienie na dostawę pięciu autobusów o długości 11,8-12,15 m złożyło Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Katowicach. O kontrakt walczyły dwie firmy: Solaris i Ursus. Pierwsza zaoferowała model Urbino 12 za 14,12 mln zł, druga CS12LFE City Smile za 10,33 mln zł. PKM miał do wydania na ten cel maksymalnie 11,993 mln zł.

Pod ocenę brano cenę oraz właściwości techniczno-eksploatacyjne. W pierwszym kryterium doceniono Ursusa, w drugim Solarisa. Jednak ostatecznie ilość przyznanych punktów sprawiła, że zwycięzcą przetargu została lubelska firma.

Pojazdy, które trafią na Śląsk mają być niskopodłogowe i posiadać elektryczny napęd. Ich zasięg wyniesie od 50 do 70 kilometrów. Przy czym w kilku miejscach miasta zostaną zamontowane ładowarki, dzięki którym kierowcy doładują baterie w autobusach. Zgodnie z wymaganiami przewoźnika, kontrakt musi zostać zrealizowany w ciągu 310 dni od podpisania umowy. Oznacza to, że mieszkańcy Katowic jeszcze w tym roku będą podróżować nowymi autobusami.

(fot. Ursus)
2018-01-14 :45:04