Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Śnieg na kilogramy, bilet na miesięcznicę, partyjka w durnia oraz kołpak do forda. Co można wylicytować na aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W najbliższą niedzielę odbędzie się tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie to już 26. edycja tej szczytnej akcji. W tym roku celem zbiórki jest wyrównanie szans w leczeniu noworodków, a zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętów i drobniejszego wyposażenia dla oddziałów neonatologicznych. Przez cały dzień w całym kraju odbywać się będą liczne koncerty i wydarzenia. Jednym ze stałych elementów zbiórki, są aukcje internetowe, na których, jak co roku, można znaleźć wiele ciekawych i nietypowych rzeczy.

W naszym regionie do wylicytowania jest bardzo dużo przeróżnych e – booków, monet, ręcznie wykonanych wisiorków i bransolet, pisanek, długopisów, maskotek, a nawet lakiery do paznokci, odzież, telefony czy też obrazy. Jednak nie brakuje rzeczy zaskakujących lub też pożądanych, które wzbudzają spore zainteresowanie internautów. Wśród nich jest partyjka w durnia na Kurniku, którą można nabyć za złotówkę, w takiej samej cenie śnieg na kilogramy, za trzy złote można stać się właścicielem wiekowego budzika, a za pięć złotych otrzymać piętnaście uszkodzonych szkieł do telefonu komórkowego.

Księga seksu – przewodnik erotyczny kosztuje 1,5 zł, nowa maska przeciwgazowa 10 zł, etykiety z dawnych napojów wyskokowych 15 zł, pióro wycieraczki, będące nie trafionym zakupem 13 zł, kołpak do Forda Mondeo 2 zł, miesięczny voucher na wynajem skrytki depozytowej 5 zł, zaś buteleczka po płynie ogórkowym po goleniu 10 zł. Jak zaznacza sprzedający, jest to pamiątka z PRL-u, którą stanowi autentyczny pusty pojemnik po najpopularniejszym w tamtych czasach płynie po goleniu.

Z ciekawych aukcji odnaleźliśmy też taką, w której za 909 zł można stać się właścicielem zdatnej do jazdy Toyoty Starlet. Za 132,50 zł można wylicytować 100 km przejażdżkę trajką po naszym regionie, a 25 km przejazd za kierownicą BMW 850i V12 to obecnie koszt 107,50 zł. Z kolei za przejażdżkę Volkswagenem Garbusem z 1956r. dla max. 2-3 osób po Lublinie i okolicach trzeba zapłacić 100 zł. W zamian za to zwycięzca aukcji otrzyma na 1-2 godziny zatankowany pojazd bez żadnego dodatkowego i podstawowego wyposażenia – dokładnie tak jak to było ponad 60 lat temu, wraz z kierowcą. Przy okazji za 102,50 zł można odbyć godzinną sesję zdjęciową z której otrzyma się dziesięć fotografii.

Miłośników niezapomnianych wrażeń zaciekawi z pewnością skok spadochronowy w tandemie z kamerzystą. W Zamościu można go wylicytować za 500 zł, w Chełmie za 510 zł. Można też wylicytować lot widokowy balonem SM Ryki za 910 zł. W jego ramach dwójka uczestników odbędzie podniebną podróż w okolicach: Ryk, Kazimierza Dolnego i Nałęczowa. Dodatkową atrakcją jest serowy upominek. Jeżeli już o serze mowa, to za 152,50 zł można stać się właścicielem sera Bursztyn w kształcie serca. Tygodniowy Rejs Na Biegnącej Po Falach po Wielkich Jeziorach Mazurskich kosztuje obecnie 425 zł. Aby spędzić trzy dni w hotelu lub apartamencie w Kazimierzu Dolnym trzeba wyłożyć od 320 do 600 zł. Za 730 zł dostępny jest voucher na pobyt dla dwojga z wyżywieniem w 2- poziomowym Apartamencie Księżniczki w wiatraku koźlaku z 1923 roku, w jednym z najbardziej niezwykłych i unikatowych Hoteli w Polsce czyli Uroczysku Zaborek. Nieco więcej, gdyż 1125 zł trzeba wydać na relaksujący weekend w czterogwiazdkowym hotelu Zamek Janów Podlaski.

Jest też do wylicytowania bilet na miesięcznicę. Jak zapewnia autor aukcji, zwycięzca ma zagwarantowany niezapomniany widok pochodu smoleńskiego. Na czele BOR, za nim policjanci, a za nimi, zasłonięty wielkim banerem Jarosław Kaczyński z VIP-ami. Dalej jedzie samochód, z którego płynie zawodzenie damskim głosem. Głos śpiewa o Maryi. Za samochodem wyznawcy smoleńscy, jeden nawet z pieskiem, a wzdłuż tego barwnego korowodu jeden za drugim policjanci z miną zbitego psa. Niektórzy zasłaniają twarze. W cenę, która obecnie wynosi 51,04 zł, nie jest jednak wliczony koszt dojazdu do Warszawy.

(fot. allegro)
2018-01-14 :09:07

25 komentarzy

 1. W tym roku Owsiak wystawił na aukcję krawaty samobójcy z Placu Defilad. Potem znowu powie, że nie miesza się w politykę? Że-na-da

  • Owsiak sam nie wystawił to ludzie wystawili mało sprawni umysłowo tacy jak wierzący że Owsiak sam coś wystawia

   • Oczywiście, że ludzie mu pomagają. Ale nikt ich nie zmusza do tego.
    Zmuszają to policję do miesiączki kaczki i biorą z naszych podatków ile chcą.
    Już nie wspomnę o datkach dla rydzyka z budżetu.

    • Przełącz sobie na MTV i pooglądaj coś na swoim poziomie, np Ekipę z Warszawy…

    • Kłamiesz.
     Policji nikt nie zmusza, tylko wydaje jej rozkazy.
     Jakby podczas legalnej miesięcznicy nikt nie łamał prawa blokując jej przemarsz, to Policji byłoby o wiele mniej.
     Rydzyk dostaje kasę zgodnie z prawem, ale jeśli masz dowody, że jest inaczej, to powinieneś bobo zgłosić to czym prędzej na Policję. Taki masz obowiązek.

     • Pierwszy lepszy artykuł
      https://wiadomosci.wp.pl/polityczne-transakcje-o-rydzyka-otrzymal-od-rzadu-70-mln-zlotych-6207053053343873a nie muszę długo szukać.
      To nie są ich pieniądze tylko nas wszystkich, a ja i tak płace duże podatki i nie życzę sobie, żeby w ten sposób wydawali na tego biznesmena w sutannie.
      Tutaj dajesz dowolnie nikt nie zmusza, a tam rozdają nas wszystkich czy tego chcesz czy nie.
      Nie mam zamiaru dalej karmić trolla.

     • >>> bobo … fakt, lepiej finansować z budżetu wykolejanie seksualne 4-latków w przedszkolach i darmowe kondony dla nastolatków, niech się walą jak króliki, potem najwyżej się powyskrobują jak zajdzie potrzeba. A jeśli chodzi o artykuły, które cytujesz – sprawdź źródło a dopiero spodziewaj się określonej treści… co do wp.pl, czego można się spodziewać po portalu lub telewizji należącej do byłego SB-ckiego konfidenta, że może duchownego przedstawi w dobrym świetle?

     • Deal ludzi namawial zeby glosowali na PiS teraz mu za to płacą.

   • „Przedmiot wystawiono na aukcji Sztabu przy Gazecie Krakowskiej. Pochwalił się tym sam WOŚP na swojej stronie internetowej, w artykule zatytułowanym „Kraków – Takie rzeczy tylko na aukcjach! Krakowskie perełki trafiły pod młotek”.”

  • Czy wiatr, hulający w pustostanach czaszkowych totalnej opozycji złapany w ampułki, też można wylicytować?

  • coś mało jestes konkretny „panie konkretny”, wiedzy nawet za grosz nie masz no i coś ci się we łbie poprzekręcało, to nie Pan Owsiak wystawia, to wystawiają osoby chcące coś sprzedać, jeśli „panie konkretny” nie masz nic do sprzedania to się nie angazuj nawet w komentarze, , nie masz nic do zaoferowania i nic do powiedzenia , lepiej zamilcz waś i wstydu rodzicom oszczędź

 2. Owsiak zamiast wspomagać sabotowane przez lekarzy placówki publiczne powinien otworzyć własną klinikę a w przyszłości kilka klinik na które byśmy się składali poprzez fundację omijając ten dziurawy worek bez dna czyli NFZ…
  Był by to precedens utworzenia oddolnego społecznego systemu służby zdrowia…

  • Panie @gentelmenie jak będziesz obłożnie chory to wtedy podziękujesz Owsiakowi.

   • Jak będę obłożnie chory to prędzej wychowankowie ideologiczni Owsiaka zafundują mi eutanazję niż pomoc, maszyny będzie szkoda.

  • Jerzy Owsiak swoją osobą wraz z WOŚP wspiera Czarny Protest, czyli aborcję, zabijanie dzieci, które ratuje sprzęt za który zapłacili darczyńcy „orkiestry”, więc hipokryzja totalna ze strony Owsiaka

  • Panie gentelman, popieram w 100% a dodam jeszcze, że przydałby się jeszcze jeden taki, co kolejny worek ominie, a mianowicie ZUS.

 3. A wczoraj w Panoramce Lubelskiej byhło o :
  – problemach w chlewni,
  -Caritasie
  -studentach KUL
  – znowu o Caritasie i wypowiedział się Garnek z magistratu.
  Zero info o akcji Owsiaka żenada i bylejakośc totalna.

 4. Bilet na miesięcznicę…. a potem się dziwić czemu WOŚP budzi tyle negatywnych emocji i niechęć polityków prawej strony… Normalny obiektywny człowiek nawet nie brał by udziału w dyskusji na ten temat nie mówiąc już o braniu takiego trefnego „fantu” na swoje aukcje… a potem będzie zdziwienie skąd tyle jadu dla jego fundacji. Może powystawiajmy prześmiewcze laurki albo z wyzwiskami pod adresem matki czy ojca tego samego, zobaczymy ile miłości rozkwitnie wokoło

 5. Czy są bilety na mieśięcznicę tylko w jedną stronę………To poproszę i rozprowadzę!!!!

 6. Mogę dorzucić worek śmieci – z odbiorem własnym. Koszt to jedyne 5 zł.