Ważne: Tragiczny wypadek na trasie Lublin – Krasnystaw. Nie żyje policjantka (foto)

66

Nie udało się uratować życia policjantki, która została ranna w wypadku na trasie pomiędzy Lublinem a Krasnymstawem. Funkcjonariuszka zmarła w szpitalu.

 

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w środę po południu w Łopienniku Nadrzecznym w powiecie krasnostawskim. Jak już informowaliśmy, miało tam miejsce zdarzenie, w którym kierująca renaultem kobieta wjechała do przydrożnego rowu. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie prowadzili czynności związane z ustaleniem szczegółowych przyczyn oraz okoliczności zdarzenia.

W pewnym momencie w policyjny radiowóz wjechał rozpędzony renault. Znajdujący się w środku policjanci odnieśli poważne obrażania ciała. Niestety, pomimo reanimacji nie udało się uratować życia 32-letniej funkcjonariuszki Wydziału Ruchu Drogowego.

– W oznakowany radiowóz w którym znajdowali się policjanci obsługujący zdarzenie drogowe najechało rozpędzone auto. Niestety w wyniku uderzenia nasza koleżanka poniosła śmierć. na miejscu pracuje prokurator, technicy kryminalistyczni i szereg innych specjalistów w tym biegli z zakresu wypadków drogowych – wyjaśniał nam Piotr Wasilewski z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie

Droga krajowa nr 17 Lublin – Zamość jest w tym miejscu całkowicie zablokowana. Wyznaczono objazdy. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

AKTUALIZACJA 14:50

Jak ustaliliśmy, kierujący renault mężczyzna wykonywał manewr wyprzedzania jadących przed nim pojazdów. Nie zdążył wrócić na swój pas i uderzył w radiowóz. Siła uderzenia była tak duża, że policyjne auto obróciło się i zatrzymało na przeciwnym pasie. Tam doszło jeszcze do zderzenia z oplem zafirą. Oznakowany radiowóz miał włączone światła błyskowe i mijania. Życie rannego 37 – letniego funkcjonariusza nie jest zagrożone. Jego stan jest ciężki, ale stabilny. Rodzina tragicznie zmarłej objęta została pomocą psychologów z KWP w Lublinie.

99
(fot. policja, lublin112)
2017-10-18 14:04:49