Płonąca ciężarówka jechała drogą krajową. Gonili ją strażacy (zdjęcia)

60

Przytomne zachowanie kierowcy ciężarówki sprawiło, że pojazd tylko częściowo został uszkodzony przez ogień. Występują utrudnienia w ruchu.

 

Zdarzenie miało miejsce w środę około godziny 14:30 na drodze krajowej nr 19 Lublin – Kraśnik. Kierujący samochodem ciężarowym z naczepa mężczyzna, dojeżdżając do miejscowości Strzeszkowice zauważył, że zaczyna się palić tylna część naczepy. O wszystkim powiadomiona została straż pożarna, zaś kierowca nie zatrzymując się w dalszym ciągu jechał w stronę Lublina.

Z pojazdu wydostawały się płomienie oraz sporo dymu. Na pomoc ruszyli strażacy z Niedrzwicy Dużej, Strzeszkowic oraz Bełżyc. Pojazd udało się im dogonić w miejscowości Zemborzyce Tereszyńskie, niedaleko wjazdu na obwodnicę Lublina. Pożar szybko został ugaszony.

Jak nas poinformowano, dzięki temu, że kierowca nie zatrzymywał się, straty nie są duże. W innym przypadku, płomienie mogły się rozprzestrzenić na pozostałą cześć naczepy. Prawdopodobną przyczyną pojawienia się ognia, była awaria układu hamulcowego.

Na miejscu zdarzenia występują utrudnienia w ruchu.

61
(fot. nadesłane – Natalia)