Po pijanemu, samochodem matki, uderzył w latarnię. Prawo jazdy miał od trzech miesięcy (wideo, zdjęcia)

50

Młody mężczyzna kierując pod wpływem alkoholu, rozbił audi na słupie latarni. Dwie osoby trafiły do szpitala, jeden z pasażerów uciekł z miejsca zdarzenia.

 

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 3 w nocy na ul. Kunickiego w Lublinie. Na skrzyżowaniu z ul. Wolską samochód osobowy uderzył w latarnię. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego, policja oraz straż miejska.

Jak wstępnie ustalono, kierujący audi mężczyzna jechał od strony ul. Nowy Świat. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem. Rozpędzone auto obróciło się, a następnie tyłem staranowało znaki drogowe i z impetem uderzyło w metalowy słup latarni.

Pojazdem podróżowało trzech młodych mężczyzn. Kierowca oraz siedzący z tyłu pasażer zostali przetransportowani do szpitala. Drugi z pasażerów, przed przyjazdem służb ratunkowych oddalił się z miejsca zdarzenia.

Jak nas poinformowano, kierujący pojazdem mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Siedzący na tylnej kanapie pasażer był zaś nieprzytomny.

Badanie alkomatem wykazało, że siedzący za kierownicą audi 20-letni mieszkaniec Lublina miał 1,4 promila alkoholu w organizmie. Prawo jazdy posiadał zaledwie od trzech miesięcy, poruszał się samochodem należącym do jego matki.

Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Występują utrudnienia w ruchu.

(fot, wideo – lublin112)
2017-10-22 04:45:27