Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Żołnierze 2 LBOT szkolą się na poligonie

W poniedziałek, 15 listopada blisko 200 żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady OT rozpoczęło ostatnie w tym roku szkolenie na poligonie w Nowej Dębie.

Mimo intensywnego zaangażowania w działania na granicy w ramach operacji „Silne wsparcie”, żołnierze 2 LBOT nie ustają w szkoleniach. Przez najbliższe dwa tygodnie będą ćwiczyć w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie. Plan szkolenia zakłada doskonalenie z taktyki bojowej żołnierzy na poszczególnych stanowiskach funkcyjnych. Ćwiczenia przejdą, m.in. strzelcy wyborowi, saperzy, logistycy, łącznościowcy, obsługa moździerzy oraz medycy.

Główne zadania to szlifowanie umiejętności bojowych na etatowym sprzęcie i prowadzenie strzelań specjalistycznych. Żołnierze w grupach szkoleniowych będą doskonalić, m.in. rzut granatem, prowadzenie ognia moździerzem, prowadzenie działań w obronie i kontakcie z przeciwnikiem, zakładanie baz i posterunków obserwacyjnych, doskonalenie umiejętności z topografii wojskowej, bytowanie w rejonie działania w różnych warunkach oraz taktyczno-bojową opiekę nad poszkodowanymi.

Dwutygodniowe szkolenia poligonowe są jedną z wielu form szkoleń Terytorialsów. Dla nowych rekrutów, którzy nigdy wcześniej nie byli w wojsku, prowadzone są szkolenia podstawowe, a dla żołnierzy rezerwy szkolenia wyrównawcze. Proces szkolenia Terytorialsów trwa w sumie 3 lata i odbywa się przede wszystkim w systemie weekendowym, a szkolenia organizowane są głównie w terenie, tj. w stałych rejonach odpowiedzialności. Wszystkie szkolenia odbywają się pod okiem doświadczonej kadry instruktorów, z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu.

Wojska Obrony Terytorialnej zachęcają do wstąpienia do 2 Lubelskiej Brygady OT

Jeśli chcesz mieć realny wpływ na bezpieczeństwo naszej ojczyzny, regionu oraz swoich bliskich dołącz w szeregi 2 Lubelskiej Brygady OT. Już dziś skontaktuj się z naszymi rekruterami, którzy udzielą szczegółowych informacji na temat służby oraz pomogą w procesie rekrutacji. Kontakty są dostępne na stronie www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

(fot. WOT)

6 komentarzy

  1. Zawijam kiece i lecę….

  2. Boże widzisz a nie grzmisz ?‍♀️?‍♀️?‍♀️

  3. Kupię wszelką dostępną broń na rynku wschodnim. Dla obrony przed uchodźcami

  4. Wojska Obrony Terytorialnej zachęcają do wstąpienia do 2 Lubelskiej Brygady OT – czyli pierwsza poważniejsza „akcja na granicy” i nagle się okazało, że większość zrezygnowała i trzeba szukać następnych? 🙂 PS. Który normalny prywatny przedsiębiorca toleruje pracowników, którzy ciągle przynoszą zwolnienia bo ma np szkolenie na poligonie?

  5. Harcerzyk lepki piniondz

    Na granice nieroby jedne!!!! Ile się będziecie szkolić *urwa jego mać!!!?