Znajdująca się w lodówce koperta może uratować życie. Do akcji włączy się Świdnik

56

Świdnicki magistrat planuje dystrybucję wśród mieszkających na terenie miasta seniorów tzw. „Kopert życia”. Te specjalne karty dają ogromną wiedzę dla ratowników, kiedy ich właściciele będą potrzebowali pomocy medycznej.

 

W ramach działań profilaktycznych w Świdniku rusza projekt „Koperta życia”. Akcja skierowana jest do osób starszych, zamieszkujących na terenie gminy. „Koperta życia” to karta, w której są podane informacje dotyczące jej właściciela. Są to: dane osobowe, numer telefonu do najbliższej osoby, przebyte choroby, zażywane leki i uczulenia.

Umieszcza się ją w lodówce, na której przykleja się naklejkę z nadrukiem „Koperta życia”. Umieszczenie koperty w miejscu widocznym i dostępnym w razie wypadku lub zasłabnięcia umożliwi służbom medycznym na szybki dostęp do podstawowych informacji o seniorze. Celem Koperty życia jest przede wszystkim pomoc osobom starszym, schorowanym, samotnym czy niepełnosprawnym, które ze względu na swój stan zdrowia nie zawsze są w stanie udzielić pełnej informacji służbom ratownictwa.

Ratusz planuje zakup 5 tys. zestawów „Koperty życia” dla osób, które ukończyły 70 lat i mieszkają w Świdniku. Jak wyjaśnia Karolina Fijałkowska z Urzędu Miasta w Świdniku, obecnie prowadzone są przygotowywania do złożenia zapytania ofertowego na zakup kopert. Plan jest taki, że we wrześniu rozpocznie się ich dystrybucja. Koperty będzie można otrzymać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz Miejskim Centrum Usług Socjalnych.

59

(fot. pixabay, nadesłane)
2018-07-13 22:21:32